Як зробити в приватному будинку каналізацію. Як зробити каналізацію в приватному будинку.

Неможливо уявити собі комфортне проживання в приватному домі без води і каналізації. Навіть якщо ваш будинок далеко не новий, облаштувати його системами водопостачання і каналізації - першочергові завдання. Якщо в домі є водопровід, а каналізації немає, терміново беріться за справу.
Інструкція
1
До початку робіт по влаштуванню каналізації потрібно визначитися - чи є можливість врізання в центральну каналізаційну мережу. Якщо вона є, то задача значно спрощується - просто потрібно буде отримати дозвіл на підключення. Якщо ж ні, то потрібно облаштовувати вигрібну яму, інші споруди. Насамперед визначається місце її майбутнього розташування. Яма повинна розміщуватися досить близько до будинку (щоб зовнішня мережу каналізації була дуже довгою) і мати зручний під'їзд для ассенізаторской машини. Глибина ями залежить від рівня ґрунтових вод, який повинен бути нижче дна ями (але не менше 1,5 м). Це виключить можливість їх забруднення. Стіни ями зміцнюються цеглою або каменем, штукатуряться.
2
Коли місце під вигрібну яму підготовлено, прокладається траншея для укладання труб каналізації. Траншея виконується з розрахунку, що труби повинні лежати з обов'язковим ухилом 1: 100 і на глибині не менше висоти промерзання грунту. Для центральної зони європейського регіону вона рівна приблизно двом метрам. Вирівнюється дно траншеї, щоб виключити місцеві просадки труби.
3
Для влаштування зовнішньої мережі каналізації використовуються пластмасові труби діаметром 100-150мм. Можна, звичайно, використовувати труби з чавуну, кераміки, але це обійдеться дорожче. Трубами з'єднується вигрібна яма з так званим сухим колодязем, який робиться поруч з будинком (на виході труб внутрішньої розводки). У колодязі встановлюється ревізія - заглушка, яку можна знімати для прочищення каналізації в разі можливого її засмічення.
4
Від сухого колодязя до санвузла виконується перехід під фундаментом: укладаються труби внутрішньої каналізації. Встановлюється стояк - труба, через яку будуть відводитися всі стічні води від ванни, раковини, унітаза.Верхняя частина стояка виводиться на дах будинку і накривається негерметичной кришкою. Робиться це для того, щоб при зливі води в каналізацію утворюється в трубах вакуум не перешкоджав виходу стоків, а також для виведення газів з системи каналізації.
Корисна порада
При підключенні сантехнічних приладів необхідно встановлювати ревізії (легко знімаються заглушки) для прочищення місць можливого засмічення.