Як зробити мольберт.

Кожному художнику потрібен мольберт. Зробити мольберт можна в домашніх умовах. Мольбертів буває кілька видів. Принципи складання їх досить схожі.

Вам знадобиться

- соснові бруси - пила - рулетка - рубанок - наждачний папір - клей - петлі - ніж по дереву

Інструкція
1

Візьміть два бруска. Відпиляєте їх по висоті два метри. Це будуть передні ніжки мольберта. Щоб мольберт був універсальним, і його можна було використовувати як стоячи, так і сидячи, потрібно зробити його регулюється по висоті. Для цього просвердлите з висоти в півметра ряд отворів дрилем на рівній відстані.

візьміть третій рейку і відпиляєте її на висоті метр вісімдесят. Дві передні ніжки потрібно з'єднати двома поперечними рейками. Ніжки повинні зближуватися у верхній частині під кутом в п'ять градусів. Довжина нижньої рейки півметра.

Посередині між двома передніми рейками потрібно закріпити ще одну. Саме до неї будуть згодом кріпитися рейки, які утримують полотно.

Ретельно відполіруйте наждачним папером всі деталі. Виготовте Чопик. Їх можна виготовити із залишків тих же рейок. Обріжте їх ножем по дереву до циліндричної форми. Просвердлите дрилем в місцях кріплення отвори за розміром чопиков, по одному-два на кріплення. Чопик повинні входити в отвір із зусиллям. Налийте в отвори столярний клей, вставте Чопик і скріпіть деталі.

2

Прикріпіть задню ніжку до верху передніх посередині за допомогою петлі. Це дозволить змінювати нахил мольберта. Тепер потрібно виготовити рейку, яка буде підтримувати картину.

Візьміть брусок п'ять на десять сантиметрів. Залишивши скраю відступ 1,5 см, зніміть рубанком 2-3 сантиметри деревини. Цей виступ буде утримувати підрамник від сповзання при роботі.

Випиляєте невеликий брусок розміром п'ять на п'ять сантиметрів. Просвердлите отвір по центру. Приклейте його до попереднього. Візьміть широку металеву стрічку, обмотайте її навколо центральної рейки і бруска, тим самим прикріпивши їх один до одного. Прибийте стрічку до бруска цвяхами. Цей спосіб кріплення не настільки зручний і красивий, хоча простий, як і заводської. І головна його відмінність у тому, що ви можете зробити його самостійно, не вдаючись до допомоги верстатів по дереву. В цьому випадку не треба вибирати складної форми виїмку в центральній планці.

Зігніть дві товсті металеві дроту. Краще це робити за допомогою лещат, так, щоб на кінці утворилася петля. Відрубайте їх по довжині десять сантиметрів. Їх ви можете вставляти у заздалегідь просвердлені отвори і регулювати висоту рейки, що підтримує полотно.

Корисні поради

Покривши мольберт морилкою, можна надати йому будь-який відтінок деревини. А якщо просочити його антисептичним складом, він прослужить в кілька разів довше.