Як тримати ручку при письмі. Як тримати ручку в лівій руці.

Уміння красиво писати цінувалося завжди. Володарі чіткого зрозумілого почерку користуються авторитетом і зараз, незважаючи на те, що писати люди стали менше. Те, як виглядатиме написаний текст, багато в чому залежить від техніки письма. Зокрема, від того, чи вміє людина правильно тримати ручку .
Вам знадобиться
  • Ручка або олівець
  • Лист паперу
Інструкція
1
Перед тим, як почати вчити дитину писати, подивіться, як він сидить. При листі необхідно сидіти прямо, спираючись спиною на спинку стільця. Ноги повинні стояти на підлозі або на спеціальній підніжці рівно і вільно. Слідкуйте, щоб дитина тримав тулуб і голову рівно і не лягав грудьми на стіл. Руки повинні лежати на столі вільно, лікті нехай трохи виступають за край столу.
2
Покладіть зошит прямо перед дитиною. Чуть-чуть нахиліть її вправо. Нижній лівий кут повинен знаходитися навпроти середини грудях пише.
3
Підберіть підходящу за якістю ручку . Вона повинна бути довжиною від 14 до 16 см, круглої і не дуже товстою. Для початківця найбільше підійде звичайнісінька дешева кулькова ручка, яку можна купити в будь-якому кіоску.
4
Покажіть дитині, як треба тримати ручку . Покладіть її вільно на ліву частину середнього пальця правої руки. Великий палець притримуватиме її з лівого боку, а вказівний - зверху, на відстані близько 2 см від кінчика стержня.Следіте, щоб пальці не були напруженими. Безіменний палець і мізинець злегка зігнуті всередину долоні. Рука спирається на суглоб мізинця.
Зверніть увагу
Якщо дитина, незважаючи на нагадування, занадто низько нахиляється при листі - зводите його до окуліста. Коли зошит трохи нахилена, рука з олівцем або ручкою рухається по ній більш вільно. Крім того, такий стан зошити дозволяє без всякого зусилля писати букви з нахилом в потрібну сторону. Слідкуйте, щоб вказівний палець правої руки не прогинався.
Корисна порада
Не захоплюйтеся подарунковими ручками. Вони можуть бути красиві і оригінальні, але абсолютно не підходять для людини, яка тільки вчиться писати. Не підійде занадто довга і дуже коротка ручка. Якщо ручка товщі 7 мм в діаметрі, дитині буде важко її втримати. Стержень не повинен бути занадто твердим. Слідкуйте також, щоб він не протікав. Якщо дитина - лівша, приділіть особливу увагу напрямку письма і руху ручки. Треба зафіксувати увагу дитини на те, що пишуть зліва направо. Елементи букв в цьому випадку треба розбирати більш уважно, ніж з дитиною, у якої ведуча рука - права. Діти, у яких добре розвинена дрібна моторика рук, зазвичай не відчувають серйозних проблем з листом. Підготовку до листа треба починати з ясел, даючи дитині різні вправи на розвиток дрібної моторики. Це можуть бути мозаїки, шнурівки, гудзики та багато другое.Деті, які до першого класу вже вміють малювати олівцем, значно легше справляються і з ручкою. Дитині старшого дошкільного віку необхідно періодично давати завдання, де малювання межує з листом - обвести клітинки, намалювати по клітинках прапорці і т.д. Пам'ятайте, що переучуватися набагато складніше, ніж вчитися. Тому з перших днів намагайтеся, щоб дитина дотримувався техніку пісьма.Еслі ви хочете виправити свій почерк, робіть це в тому ж самому порядку, як якби вчили початківця. Подбайте про правильну позі і про те, щоб ручка була зручною.