Як стригти кролика.

Поряд з такими санітарно-гігієнічними процедурами, як прибирання клітки, миття мисок для корму, щеплення, особливу увагу потрібно приділити стрижці, яка є невід'ємною частиною догляду за цими тваринами. Розглянемо основні правила, необхідні для правильної та безпечної стрижки кроликів.

Інструкція
1

Процедура стрижки рятує кроликів від спеки, а для декоративних народ ще й допомагає боротися з ковтуни, які з'являються, якщо регулярно не вичісувати шерстку. Це дуже рухливі тварини, тому ножиці для стрижки не повинні бути гострими, це може привести до пошкодження шкірного покриву, який у кроликів дуже ніжний і м'який. Існують спеціальні електробритви, але їх не рекомендується використовувати, тому що кролики бояться шуму. Крім того, електробритва не вбереже вихованця від каліцтв.

2

Перед стрижкою кролика кладуть на коліна, або ставлять на стіл. Стрижка має такий порядок: спина (попередньо по середині на ній роблять проділ), боки, і живіт.

3

При стрижці живота у самок потрібно стежити за тим, що б не пошкодити соски. Довжина волосся повинна бути не менше ніж 5 мм від шкірного покриву. Голову, лапки, вуха стрижуть, якщо вони сильно заросли, або пух на них починає звалюватися. Хвостик можна підстригти за бажанням коротко.

4

Стрижка в домашніх умовах вимагає терпіння і певних навичок. Найчастіше в домашніх умовах вона не виходить рівною і красивою, тому існують спеціальні салони по догляду за тваринами. У зв'язку, з чим грумінг - система догляду за домашніми вихованцям, і грумер - перукар для домашніх тварин, стали знайомими поняттями в сучасному побуті. Особливо це близько власникам виставкових кроликів, за зовнішнім виглядом яких, доводиться стежити особливо ретельно.

Корисні поради

Перед початком стрижки кролика ретельно прочісують, так як після стрижки він починає себе вилизувати і може наковтатися ворсинок. Тварина рекомендується стригти завчасно до настання літнього періоду, але обов'язково після того, як йому виповниться 4 місяці.