Як встановлювати жалюзі.

Жалюзі - ідеальний спосіб створення комфортних умов проживання, т.к. дають можливість регулювати кількість сонячного світла, що потрапляє в приміщення. Крім того, вони не псують зовнішній вигляд вікна, а в поєднанні з дизайнерськими шторами можуть змінити оформлення кімнати до невпізнання.
Інструкція
1
Залежно від розташування елементів, що змінюють кількість проходить через вікно світла, жалюзі бувають горизонтальні, вертикальні, рулонні. Як матеріали для їх виготовлення використовують алюміній, дерево, тканина, пластмасу та ін. Для додання привабливості і для того, щоб вони вписалися в інтер'єр приміщення, жалюзі вибирають за кольором, малюнком. Кріпитися жалюзі можуть безпосередньо на раму склопакета або ж на віконний проріз (на стіну або стелю). Вибір способу кріплення залежить від конструкції і розташування засклених пакетів, функціонального призначення та оформлення кімнати. Після того, як вибір зроблений, їх потрібно встановити на вікно.
2
Якщо в приміщенні вікно з розкриваються стулками і при їх розкритті край вікна виходить за поверхню стіни, не дозволяючи використовувати жалюзі з кріпленням на стіну, застосовується спосіб кріплення на раму.В цьому випадку, на верхній рамі електродрилем робляться отвори (НЕ менше 3-х) для установки кронштейнів кріплення жалюзі. Розташовуються вони таким чином: 2 кронштейна повинні бути по краях і 1 поруч з механізмом відкриття жалюзі, т.к. в цьому місці створюються найбільші навантаження. За допомогою саморізів закріплюються кронштейни і на них вішаються жалюзі. Такий спосіб кріплення абсолютно не зіпсує зовнішній вигляд вікна, навіть якщо ви помилилися з вибором кольору (адже закриватися пластини будуть тільки на ніч або при необхідності). Додатково його можна прикрасити красивим ламбрекеном, без використання нічних штор. Це не «утяжелит» вікно, додасть затишку кімнаті.
3
Якщо є необхідність використовувати площу підвіконня, наприклад для розведення кімнатних квітів, бажано, щоб сонячне світло був присутній постійно. В цьому випадку жалюзі кріпляться на стіні або на стелі зверху від віконного отвору. Для цього робляться отвори в стіні над вікном або на стелі. В них за допомогою дюбелів закріплюються кронштейни і встановлюються жалюзі. Розміри жалюзі вибираються так, щоб при їх закритті вікно повністю перекривався робочими елементами жалюзі. При такому розташуванні з першими променями сонця будуть прокидатися ваші улюблені рослини, а самі ви можете спокійно спати, поки не розбудить дзвінок будильника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=suJl_O5oU1E
З трьох видів жалюзі: вертикальних, горизонтальних і рулонних для влаштування на балконних вікнах найбільше підходять дві останні модифікації. Принцип їх кріплення відрізняється тільки невеликими нюансами в процесі установки.
Вам знадобиться
  • - жалюзі;
  • - шуруповерт;
  • - олівець або маркер;
  • - саморізи;
  • - горизонтальний рівень.
Інструкція
1
Для того щоб встановлені жалюзі не заважали вільному ходу віконних стулок і надали приміщенню акуратний і естетичний вигляд, їх потрібно замовити по попередньо зробленим розмірам. Краще зупинити свій вибір на виробі з пластика, так як він не володіє великою вагою і досить легкий у догляді. Жалюзі комплектуються набором кріплень і профілів, які забезпечують надійність їх експлуатації.
2
Кріплення, на яких тримаються жалюзі, багатофункціональні. З їх допомогою можна робити монтаж на будь-які види поверхонь, як на стіну, так і безпосередньо на віконну раму. Для пристрою жалюзі на балконі зручніше буде зробити установку на стулках вікон - так буде легше їх відкривати для провітрювання.
3
На першому етапі роботи виробляють розмітку для напрямних профілів. Жалюзі прикладають до місця кріплення і роблять позначки по їх бічних краях. Потім, відступивши від цих міток 3 см до центру, розмічають місце розташування кронштейнів. Розмітку краще виробляти олівцем або дуже тонким маркером, щоб не залишати помітних слідів на поверхні. Для перевірки правильного горизонтального положення краще скористатися будівельним рівнем.
4
Приклавши кріплення до місця розташування, визначають місце вкручування гвинтів і просвердлюють під них отвори завглибшки 3 см. Кронштейни прикріплюють до вікна за допомогою саморізів і вставляють в них профілі торцевої стороною. Роблять це шляхом приміщення спеціального важеля на кріпленні всередину т-образного профілю і замикання замка на його краї. Здатність важеля перебувати в різних положеннях дає можливість регулювати установку кріплення.
5
Після цього полотно жалюзі опускається на всю довжину і в нижній карниз закріплюється вставка. Визначається місце для установки нижнього кріплення, в просвердлений отвір вкручують саморіз, але роблять це не до кінця. Карниз закріплюють в нижньому положенні. Після закінчення всіх робіт ланцюжок фіксується на механізмі управління жалюзі. Перевіряється вільний хід полотен при підніманні і опусканні.
6
Не варто намагатися прикріплювати жалюзі до віконного штапика. У разі якщо місце вкручування самореза розраховане невірно, можна незграбним рухом пошкодити віконне скло. Незважаючи на те що процес установки жалюзі не відрізняється складністю, він вимагає деяких професійних навичок, і якщо існують сумніви в якості остаточного результату, варто запросити майстра для проведення цієї роботи.