Як перевірити іскру. Як перевірити свічку на іскру.

Що потрібно робити і з чого почати, якщо двигун автомобіля не заводиться? Іноді такий філософське питання відвідує власників автомобілів.

Спочатку потрібно визначити причину відмови. Як правило, для запуску двигуна потрібно паливо, повітря та іскра, яка запалить топливовоздушную суміш в циліндрах двигуна. Якщо повітряний фільтр в порядку і суміш палива з повітрям надходить у впускний колектор, саме час перевірити систему запалювання. Перевірити іскру самостійно можна і потрібно, не відкладаючи цей процес у «довгий ящик», а вірніше до візиту на СТО. Перевірка полягає в наступному: за допомогою свічкового ключа необхідно вивернути свічки запалювання з головки блоків циліндрів і уважно їх оглянути. Перше, на що потрібно звернути увагу, - це зазор між центральним і бічним електродами свічки. Він повинен відповідати значенням від 0,7 до 0,9мм. Якщо зазор більше, необхідно підігнути бічний електрод, якщо менше - відігнути. Також звертаємо увагу на стан свічок: нагар також може розповісти про режим роботи двигуна. Для перевірки іскри нагар необхідно видалити за допомогою дрібної наждачного бумагі.Чтоби провести перевірку самостійно, можна зв'язати всі свічки дротом в ряд і вільний кінець дроту заземлити на «масу» автомобіля, надіти на свічки наконечники високовольтних проводів. Після цього за допомогою стартера починаємо прокручувати двигун і спостерігаємо за освітою іскри між електродами свічки. Її вигляд і колір також можуть багато про що розповісти. Якщо іскра слабенька на всіх свічках або відсутній взагалі, то, швидше за все, вийшов з ладу електронний комутатор. Якщо іскра є, але на всіх або на окремій свічці вона різна, проблема може бути в наступному:

  • пробій високовольтного проводу від розподільника до свічки;
  • бігунок розподільника (трамблера) має дефект або вироблення;
  • несправна свічка;
  • нестійкий контакт в наконечнику дроти.

Якщо вдалося на свічках перевірити іскру самостійно і в результаті перевірки встановити, що вона відсутня, можна заодно протестувати і роботу котушки запалювання. Для цього необхідно встановити на одній свічці зазор в 2-4 мм і провернути двигун стартером. Якщо на цій свічці іскри теж не буде, то котушка запалювання несправна. В машинах з карбюраторним двигуном її досить замінити, тоді як в автомобілях з інжекторної системою впорскування необхідно перевірити і електронний комутатор, який може вийти з ладу.

Іскрової розряд використовується в бензинових двигунах внутрішнього згоряння. Він виникає в свічці запалювання і запалює повітряно-бензинову суміш в циліндрі. Якщо двигун не заводиться, в більшості випадків це пов'язано з порушенням роботи високовольтної проводки і зникненням або слабкістю іскри .
Вам знадобиться
  • - свічковий ключ;
  • - набір інструментів;
  • - щітка для чищення свічок;
  • - щупи для перевірки зазору.
Інструкція
1
Переконайтеся, що проблема з іскрою в свічках. Для цього зніміть провід від будь свічки. Встановіть його наконечник на відстані 5-6 мм від будь неокрашенной частини двигуна (це буде маса). При провертанні стартера між проводом і масою повинна проскакувати потужна синювата іскра. Це значить, проблема зі свічками. Якщо її немає - проблема в електрообладнанні автомобіля.
2
Отсоедините високовольтні дроти від свічок запалювання. Спеціальним ключем (він називається свічковий) виверніть всі свічки з блоку циліндрів. Змотайте їх в один ряд неізольованою дротом за струмопровідні частини, які стосувалися блоку циліндрів. Контакт повинен бути щільним. Вільну частину дроту надійно закріпіть на масі автомобіля. Їй може будь-яка частина двигуна не покрита фарбою або антикорозійним складом. Знову надіньте на свічки високовольтні дроти.
3
Проверніть двигун стартером. Нормальна іскра повинна проскакувати між електродами свічки з постійною частотою і амплітудою. Вона повинна мати фіолетовий колір, бути відносно товстої (діаметр повинен бути візуально порівняти з діаметром електрода), виразно клацати при розряді. Така іскра повинна бути на кожній свічці.
4
Тонка ниткоподібна іскра говорить про несправності системи запалювання. Уважно огляньте свічки. Електроди можуть бути покриті нагаром, оплавлені або мокрі (покриті маслом або паливом). Замочіть свічки в гасі і зніміть нагар щіткою з мідного дроту. Якщо електроди пошкоджені, замініть свічку.
5
Спеціальним щупом перевірте зазор між електродами. Він повинен складати 0,8-0,95 мм. Якщо він більше або менше, підігніть бічний електрод. Робіть це спеціальним ключем, це дозволить зберегти свічку в цілості. Не намагайтеся підігнути центральний електрод, це призведе до псування свічки.
6
Погана іскра на всіх чотирьох свічках може бути викликана слабкістю акумулятора. Підзарядіть його і перевірте щільність електроліту. Дуже рідко відсутність іскри може бути викликано несправністю високовольтної котушки запалювання. Щоб переконатися в цьому, зробіть на свічці зазор близько 4 мм. Якщо при провертанні стартера не виникає сильної іскри , замініть котушку.