Як визначати вік.

Напевно, кожен знає, що століття, в якому ми живемо - двадцять перше. Але іноді треба правильно назвати повік давно минулий або, навпаки, не наступив. Така потреба може виникнути при підготовці доповіді з історії чи, наприклад, творі фантастичного оповідання. Як же правильно визначити вік?
Інструкція
1
При визначенні порядкового номера століття можуть виникнути дві сложності.Первая - позначати повік прийнято римськими цифрами, але далеко не всі вміють їх правильно читати. Розібратися з римськими цифрами допоможе наступна табличка відповідності знаків у римській записи числа арабським цмфрам: Х - 10V - 5I - 1
2
Далі все просто: складаємо всі десятки (Х) і п'ятірки (V), додаємо одинички, розташовані в кінці запису числа, віднімаємо одинички розташовані в іншому месте.Напрімер: XIX - десяток дві і одна одиничка не в кінці запису , тобто 10 + 10 - 1 = 19 - позначення дев'ятнадцятого століття; ХIV - десятка одна, п'ятірка одна і одна одиничка не в кінці запису, тобто 10 + 5 - 1 = 14 - позначення чотирнадцятого століття; XVII - десятка одна, п'ятірка одна і дві одинички в кінці запису, тобто 10 + 5 + 1 + 1 = 17 - позначення сімнадцятого століття.
3
Другий момент, який треба пам'ятати при визначенні століття, що в арабській записи числа останні дві цифри номер року, а попередні - номер століття, але номер століть на одиницю більше позначає чісла.Прімер: 1932 - номер століття позначають цифри 19 , отже, століття двадцятий; 345 - номер століття 3, отже, століття четвертий.
Корисна порада
І пам'ятайте, абревіатура «н.е.» після цифр століття позначає нашу еру, а «до н.е.» відноситься до століть до нашої ери.