Як прибрати катишки. Як очистити катишки на речах.

Яку досаду ми відчуваємо, коли бачимо, що коханий і ще новий светр після прання покрився дрібними катишкамі з його ворсу. Річ відразу втрачає охайний вигляд і виглядає непрезентабельно. Повернути попередній і свіжий вигляд виробу вам допоможуть кілька нехитрих прийомів.
Вам знадобиться
  • Машинка для видалення катишків
  • Бритва
  • Широкий канцелярський скотч або валик із знімними насадками
  • Щітка для зняття кошлатання
Інструкція
1
Якщо ви всерйоз перейнялися повернути колишній вигляд декільком речам і стежити за їх станом надалі, то вам краще всього придбати спеціальну машинку для видалення катишків з одягу. Така машинка працює за принципом електробритви, тільки має більш велику сітку. Вартість такого пристрою невелика і коливається в залежності від потужності, розмірів і виробника. Продаються ці машинки в магазинах електротоварів і в супермаркетах. Працює така машинка на звичайних батарейках, її завжди можна взяти з собою в дорогу. Машинка знімає катишки з одягу делікатно, не залишаючи ворсу, що допомагає запобігти подальшому утворення нових катишков.
2
Якщо у вас немає такого пристрою і купувати його поки не входить у ваші плани, то допомогти позбутися катишков на одязі вам може звичайний бритва. Можна скористатися простим одноразовим станком з пластмаси. Але врахуйте, такий спосіб може виявитися небезпечним для одягу. Краще розкласти одяг на твердій і рівній поверхні. Обережними делікатними рухами зверху вниз проведіть по виробу гострим верстатом без задирок та іржі. Не натискайте на ручку верстата, інакше можна прорізати дірку в речі.
3
Позбутися від невеликих катишков ворсу на в'язаному виробі вам допоможе простий широкий канцелярський скотч. Намотайте трохи скотча прямо на долоню і прикладіть декілька разів до проблемних місць на одязі. Для цього можна придбати в господарському магазині спеціальний валик зі змінними липкими насадками. Такий спосіб хороший тільки для тих речей, катишки на яких легко відстають від тканини.
4
Для зняття кошлатання з одягу можна купити спеціальну щітку. У неї шорстка поверхня, що дозволяє легко зчищати катишки . Тільки врахуйте, при використанні такої щітки на поверхні одягу може утворитися зайвий ворс, який сприятиме подальшому утворенню катишків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sXJCiV8A7Ms
Зверніть увагу
Надмірно часте видалення катишків може привести до того, що тканина виробу може потоншати і порватися.
Корисна порада
Щоб запобігти подальшому освіту катишков, суворо дотримуйтесь інструкції по догляду за виробом, зазначеної в символах на ярлику з вивороту. Якщо річ не можна прати, то її треба віднести в хімчистку. Якщо річ можна прати, то під час полоскання намагайтеся додавати пом'якшувач або кондиціонер в воду.
Деяких людей катишки можуть довести до нервового зриву.

Їх найулюбленіші речі раптом виявляються повністю вкритими ненависними м'якими кульками. Особливо часто це трапляється при неправильно вибраному режимі прання. Існують навіть спеціальні машинки для їх видалення. Але якщо випадок екстрений, можна обійтися і підручними засобами.

  1. Візьміть бритву або лезо.
  2. Розкладіть річ на рівній жорсткій поверхні, інакше ви ризикуєте ненароком прорізати тканину.
  3. Почніть, грубо кажучи, «голити» ваше виріб зверху вниз. Бритва періодично забиватиметься катишкамі, так що не забувайте їх звідти іноді видаляти.
  4. Після того, як ви пройшлися бритвою по речі зверху вниз, «поголити» її тепер знизу вгору. І катишков як не бувало.