Як роблять цукор. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сьогодні без цукру на столі не обходиться практично жодна сім'я. Він добре знайомий кожному і входить до складу великого числа страв. З точки зору хімії цукром можна назвати будь-яке речовина, що входить в досить обшірн6ую групу вуглеводів, розчинних у воді, володіють солодким смаком і мають низьку молекулярну масу. Але в побуті так зазвичай називають сахарозу, вироблену в основному з буряка або цукрової тростини.

Як роблять цукор з буряка

Буряк є найбільш поширеним і зручним сировиною для виробництва цукру. Оскільки вона швидко псується, заводи, на яких роблять цукор, зазвичай розташовуються поблизу від полів. Буряк миється, нарізається стружкою і завантажується в так званий дифузор, екстрагують цукор з рослинної маси за допомогою гарячої води. Отриманий таким чином «дифузний сік» зазвичай на 10-15% насичений сахарозою і має темний колір, оскільки входять до складу буряка органічні речовини темніють при окисленні. Відходи цього процесу йдуть на корм худобі. Далі проводиться очищення дифузійного соку. Він поміщається в закриті металеві баки і обробляється вапняним молоком, а також сірчистим газом. В результаті шкідливі домішки випадають в осад, який видаляється за допомогою різних фільтрів і відстійників. За допомогою випарювання видаляються надлишки води. Далі виробляється кристалізація, для чого використовуються вакуумні пристрої. Розмір яких в деяких випадках можна порівняти з розміром двоповерхового будинку. Отриманий в результаті продукт містить кристали сахарози і мелясу, що розділяються за допомогою центрифугування. Підсумком стає отримання твердого цукру, подвергаемого додаткової просушці. Його вже можна вживати в їжу.

Як роблять цукор з тростини

Як правило, роблять цукор з тростини в тропічних зонах. І процес отримання тростинного цукру схожий на виділення його з буряка, але більш трудомісткий. Як і буряк, очерет ретельно подрібнюється, щоб легше було відокремити сік. Потім проводять отриману масу через спеціальний прес. Як правило, очерет двічі віджимається, а між процедурами змочується водою для розбавлення соку (процес мацерації). Далі сік, так само як і при буряковому виробництві, очищається, а потім освітлюється в відстійнику під тиском і високою температурою (110-116 градусів) .На наступному етапі проводиться випарювання. Для цього використовуються спеціальні апарати, нагрів в яких виробляється за рахунок пари, що проходить по замкнутій системі труб. Закінчується процес в вакуум-апаратах. Далі отримане речовина проводять через центрифуги, через сітчасті сітки яких видаляється меляса. А всередині залишається кристалізованого цукор. Мелясу знову доводять до кипіння і піддають кристалізації і центрифугированию. Відтік знову кристалізують і використовують як корм для худоби чи удобреній.Для рафінування цукор-сирець змішується з цукровим сиропом, в результаті чого розчиняються залишки меляси. Суміш проводиться через центрифуги, і отримані кристали промиваються паром. Далі вони очищаються від домішок і фільтруються. Після цього отриманий продукт проходить востаннє етап випарювання, кристалізації та центрифугування і потім сушиться. Після цього тростинний цукор можна їсти.