Як вивести іржу. засіб від іржі в домашніх умовах.

При взаємодії металевих поверхонь з вологою на них з часом утворюється іржа. Найчастіше такому впливу піддаються нікельовані крани і хромовані поверхні. Від іржі страждає сантехніка, вуличні меблі, автомобілі, садовий інвентар. Необхідно видаляти іржу у міру появи, щоб не дати поширитися процесу роз`їдання металу.
Інструкція
1
Для боротьби з іржею можна вибрати засіб в спеціалізованих магазинах. На сьогоднішній день запропонований досить широкий асортимент ефективних засобів для видалення іржі. До складу таких препаратів входять абразивні речовини, що розщеплюють молекули іржі кислоти і миючі добавки.
2
Існує велика кількість народних рецептів по виведенню плям іржі. Хорошим засобом для видалення іржі з поверхні сантехніки в домашніх умовах є підігрітий оцет, в який додана щіпка кухонної соди. Ретельно обробіть іржаві плями такою сумішшю, після чого протріть поверхню сухою чистою тканиною.
3
Спробуйте також змастити пляма іржі жиром, залиште на тиждень, після чого зітріть жир і іржу ганчірочкою, змоченою в нашатирі.
4
Плями іржі, що з'явилися на емалі або фаянсі можна видаляти сумішшю перекису водню з нашатирним спиртом в пропорції 1 до 10.
5
Для очищення ванн, раковин, кранів і засувок скористайтеся розчином соди. Дві столові ложки соди розведіть в літрі гарячої води, обробіть поверхні і сполосніть чистою водою.
6
Для запобігання появи іржі на хромованою поверхні спробуйте скористатися наступним способом: обробіть поверхню чистим риб'ячим жиром і залиште просохнути на два тижні. Потім повторіть процедуру і ще через 2 тижні протріть оброблювану поверхню бензином. Такий спосіб надовго запобіжить утворенню іржі на обробленій поверхні.
7
Вивести плями іржі з одягу можна лимонним соком. Загорніть в шматочок марлі часточку лимона, прикладіть до плями і припечіть гарячою праскою. Якщо ви використовуєте даний метод для очищення білої тканини, то попередньо нанесіть оброблювану ділянку перекис водню.
8
Є й інший метод виведення плям іржі з одягу - 2 столові ложки підігрітого оцту розведіть в склянці води, помістіть тканина з плямою в розчин, почекайте трохи, а потім сполосніть в слабкому розчині нашатирного спирту.