Як навчитися грати на гітарі самостійно.

Навчитися грати на гітарі мріють багато. Не завжди поруч опиняється учитель або просто людина, яка могла б показати кілька акордів. Але можна спробувати навчитися грати і самостійно, навіть якщо ви поки ще не знаєте нот.
Вам знадобиться
  • Гітара
  • Каподастр
  • Камертон
  • Самовчитель гри на гітарі
  • Таблиця акордів і табулатури
  • Плеєр і записи пісень
Інструкція
1
Запам'ятайте частини гітари. Корпус, в якому прорізаний гурток-розетка, називається резонатор. У резонатора є верхня, нижня і бічна деки. Ребра, за якими верхня і нижня деки з'єднуються з бічними, називаються обичайками. У гітари є гриф - це вузька дошка, на якій натягнуті струни. На ній розташовані поріжки - металеві смужки. Відстані між смужками називаються ладами. Нумерація ладів йде від головки грифа, на якій закріплені колки. Якщо покриття кілочок в ту або іншу сторону, звучання струни зміниться. Покрутіть колки і послухайте, в якому випадку звук стає тоншою (вище), а в якому - грубіше (нижче). Нумерація струн починається з найтоншою, її називають першою.
2
Вивчіть нумерацію пальців. На лівій руці вказівний позначається номером 1, середній - 2, безіменний - 3, мізинець - 4. В нотах вони зазвичай позначаються цифрами. Пальці правої руки позначаються в нотах точками або штрихами. Однією точкою позначається великий палець, двома - вказівний, трьома - середній, чотирма - безіменний.
3
Візьміть камертон. Якщо це звичайний камертон з вусиками, то він дає звук «ля». Цей звук повинен відповідати звучанню першої струни, затиснутою на п'ятому ладу. П'ятий лад на грифі зазвичай позначають крапкою. Все струни шестиструнної гітари, крім третьої, налаштовуються по п'ятому ладу. Тобто друга струна, затиснута на п'ятому ладу, повинна відповідати відкритою першій струні. Третя струна затискається на четвертому ладу і повинна відповідати відкритою другий.
4
Візьміть таблицю акордів і табулатури. Спробуйте взяти перший акорд. Зазвичай починають з акорду ля-мінор. Затисніть вказівним пальцем лівої руки другу струну на першому ладу, а середнім і безіменним - відповідно третю та четверту струни на третьому ладу. Затискати струни треба міцно, але рука повинна рухатися вільно. Правою рукою перебирає струни навпроти розетки. Коли навчитеся брати перший акорд більш-менш впевнено, надіньте на гриф каподастр і спробуйте взяти акорди в тій же позиції на різних ладах. Запам'ятовуйте літерні позначення нот і акордів. Нота ля позначається латинською буквою а. Цією ж літерою позначається і акорд ля-мінор. Далі позначення йдуть за латинським алфавітом - буквою b позначається сі-бемоль, с-до і так далі. Звук сі позначається буквою h.
5
Знайдіть у таблиці і навчіться ще два акорду - ре-мінор і мі-мажор. Знаючи три акорди, можна спробувати вже зіграти якусь нескладну пісню. Краще, якщо це буде пісня в ритмі вальсу, оскільки її можна зіграти перебором.
6
Освойте бій. Великий палець правої руки вдаряє по п'ятій або шостій струні, решта складені разом (але не затиснуті) - по 1,2,3 та 4 струнах. Слідкуйте за тим, щоб рука була вільна.
7
Спробуйте зробити барре. При цьому вказівний палець лівої руки лежить на одному з ладів поперек всіх або декількох струн, а решта пальців затискають той чи інший акорд. Почніть з малого баре. При виконанні цього прийому вказівний палець затискає три або чотири струни. При великому баре вказівний палець затискає всі струни. Спробуйте зробити барре на різних ладах. Після освоєння цього прийому ви зможете грати пісні в будь-якій тональності, використовуючи одні й ті ж позиції пальців лівої руки. Більш складні прийоми гри краще освоювати по самовчителю.
Зверніть увагу
Семиструнна гітара налаштовується не так, як шестиструнна. Перша струна дає звук "ре" першої октави. Другу струну необхідно затиснути на третьому ладу, щоб вона теж давала звук «ре». Відкрита друга струна дає звук "сі". Третя струна затискається на четвертому ладу, четверта - на п'ятому. Вони дають відповідно звуки «сіль» і «ре» .П'ять струна затискається на третьому ладу, шоста - на четвертому, сьома - на п'ятому. Відкриті 5, 6 і 7 струни дають відповідно звуки «сі», «сіль» і «ре» .Камертони бувають різних видів. Деякі дають кілька звуків, у тому числі «мі» першої октави. Саме він і потрібний для настройки першої струни.Необходімо постригти нігті на лівій руці так, щоб струни затискати подушечками пальців. Нігті на правій руці краще мати довгі, оскільки деякі прийоми звуковидобування розраховані на довгі нігті. Не старайтесь навчитися грати відразу. Займайтеся потроху, але щодня. Не турбуйтеся, якщо на лівій руці з'являться мозолі.
Корисна порада
Якщо під рукою немає камертона, але є, наприклад, домашній телефонний апарат, можна скористатися наступним способом. Зніміть трубку і послухайте гудок. Зазвичай він відповідає звуку «мі» першої октави. Тим, у кого поки що погано зі слухом, зневірятися не варто. Гітару можна налаштувати і чисто «фізичним способом». Для цього буде потрібно невеликий клаптик паперу. Налаштуйте першу струну по камертону. Потім зігніть паперовий клаптик і надіньте його на першу струну. Другу струну при цьому затисніть на третьому ладу і дерните. Якщо частота збігається - папір поїде по струні. Паралельно з освоєнням акордів вчіть по самовчителю ноти. Поки пальці ще недостатньо сильні, користуйтеся каподастр. Як тільки відчуєте, що ви вже впевнено берете акорди, вчіться брати баре.