Як зацікавити дитину.

Будь-яка справа йде на лад, якщо людині цікаво його виконувати. Для того, щоб дитина домігся успіхів у тому чи іншому виді діяльності, необхідно, перш за все, його захопити.
Вам знадобиться
  • Терпіння
  • Любов до дитини
  • Стійкий інтерес до тому, чим ви хочете зацікавити дитину
Інструкція
1
Подумайте, чим саме ви хочете зацікавити дитину і наскільки це заняття привабливо для вас. Батькам, які чимось всерйоз захоплені, набагато легше зацікавити дитину своєю улюбленою справою, оскільки діти мають властивість копіювати поведінку дорослих. Поставтеся до обраного виду діяльності серйозно, незалежно від того, музика це, спорт або навчання. Дайте дитині зрозуміти, що цим видом діяльності займаються і дорослі люди. Ходіть з ним на концерти, виставки і змагання, обговорюйте відбувається. Робіть це регулярно.
2
Якщо дитина не дуже цікавиться запропонованим йому справою, спробуйте провести заняття в ігровій формі. Для того, щоб викликати інтерес до якої-небудь науці, існує безліч загадок, головоломок, веселих незвичайних завдань і дослідів. Для майбутніх музикантів можна підібрати ігри на зразок «Що звучить», «Вгадай, яка пісенька», «Дізнайся по ритму», «Повтори мелодію». Не бійтеся включати в гру елементи змагання. Учіть дитину самостійно знаходити відповіді на поставлені в завданні питання. Таким чином він зрозуміє, що чим більше знаєш - тим легше знайти рішення.
3
Запропонуйте дитині самій знайти цікаві завдання та головоломки, придумати нову гру або цікавий експеримент. Якщо йдеться про експеримент, обов'язково запитайте, що дитина хоче з його допомогою визначити або довести.
4
Ставте перед собою і дитиною завдання, виконання яких вимагає досить тривалого часу. Це може бути розучування спортивного елемента, музичного твору або просте спостереження за змінами погоди. Регулярно підводите проміжні підсумки. Обов'язково відзначте, що дитина вже навчився закидати м'яч в кільце, стоячи майже під щитом, і йому залишилося зовсім небагато потренуватися, щоб потрапляти в кільце з середньою лінії. Виучена сьогодні гамма дуже знадобиться для виконання вподобаної п'єси. Постійно пояснюйте дитині, навіщо потрібен той чи інший технічний прийом. Вивчайте його самостійно пояснювати, що потрібно зробити для виконання того чи іншого завдання, а також знаходити найбільш оптимальні способи.
5
Учіть дитину програвати і не боятися невдач. Обов'язково розбирайте, чому і що у нього не вийшло. Обговорюйте способи, якими можна виконати те чи інше завдання, щоб домогтися успіху. Ставте завдання на майбутнє. Сьогодні у тебе не вийшов стрибок, тому що ти неправильно відштовхнувся, спробуй зробити це інакше. Якщо ти потренируешься, у тебе неодмінно все вийде.
Зверніть увагу
Наявність у маленької дитини яскраво вираженого інтересу до якого-небудь виду діяльності може свідчити про відповідні способностях.Деті легко почувають обман. Тому вам повинно бути насправді цікаво те, чим ви намагаєтеся захопити дитину. Спілкуйтеся з дитиною на рівних, особливо коли говорите про діяльність, якої хочете його зацікавити.
Корисна порада
Якщо ви проводите фізичні або хімічні досліди, обов'язково дотримуйтесь техніку безпеки. Експеримент, під час якого дитина або ви отримали травму, не тільки не сприяє появі захоплення, але може дати прямо протилежний еффект.Визвать інтерес до чогось - це ще не все. Набагато важче буває його зберегти. Поясніть дитині, що не можна кидати розпочате після перших труднощів. Після перших перешкод справа піде набагато легше. Не сваріть дитину за невдачі. Ставтеся до них спокійно і вчіть цього дитину. З невдачами неодмінно вдасться впоратися, якщо знайти і усунути причини.