Як зробити swot аналіз. swot аналіз Як підготувати презентацію.

Метою SWOT- аналізу (ССВУ), методу, використовуваного різними компаніями і фірмами, є дослідження обставин існування підприємства, взаємозв'язків між прихованими можливостями і потенційними загрозами його сильних і слабких сторін.
Інструкція
1
Суть цього методу полягає в його назві, згідно абревіатурі в перекладі С - (сильні сторони), С - (слабкі сторони), В- (можливості) і У (загрози). Щоб зробити swot-аналіз необхідно чітко слідувати наступним правилам: Перше і основне - правильно вибрати об'єкт аналізу і сформулювати мету дослідження. Якщо вибрати організацію, як об'єкт аналізу , це не призведе до бажаних результатів, треба аналізувати взаємини, наприклад банк і ті, хто в ньому зацікавлений.
2
Скласти список сильних, слабких сторін, загроз і можливостей, пам'ятаючи, що сильні і слабкі сторони - це фактори, властиві досліджуваному об'єкту, а можливості і загрози - те, що оточує об'єкт і чим не можна управляти.
3
Заповнивши SWOT-матрицю, треба провести аналіз того, яким чином використовувати сильні сторони, щоб вони допомогли перешкоджати загрозі оточення і допомагали застосувати виникаючі у зовнішньому середовищі можливості. Що стосується слабких сторін, то потрібен аналіз, як їх використовувати, щоб не перешкодити виникаючим можливостям і протидіяти загрозам оточення.
4
Важливо не забувати про «тимчасове факторі», в разі проведення аналізу , наприклад, протягом 10 років, не можна не враховувати того, що зовнішні фактори можуть змінитися.
5
Які сторони є сильними, а які слабкими - це питання досить складний і легко зробити помилку, яка зітре результат роботи, тому автором аналізу не повинен бути одна людина, розумніше організувати робочу групу.
6
Коли будете складати список зовнішніх можливостей і загроз, думайте про ринок, а не про свою компанію. Правильно сформульовані можливості і загрози є такими і для вас, і для ваших конкурентів.
7
Зробити swot аналіз важливо, але після складання SWOT-матриці, необхідно також зрозуміти, як удосконалювати власну діяльність. Вирахуйте, з якими з сильних або слабких сторін пов'язано більше можливостей і загроз, вони і будуть найважливішими внутрішніми факторами, які вимагають вашої уваги. Зможете їх змінити, істотно поправите справи вашої компанії.
SWOT-аналіз - потужний інструмент, що дозволяє оцінити перспективність проекту або ідеї, згенерувати нові рішення або обґрунтувати їх. Незважаючи на те, що SWOT був введений в практику ще в середині 20 століття, він і до цього дня досить популярний серед управлінців та маркетологів. Суть методу зводиться до того, щоб розділити значущі чинники на кілька категорій: сильні та слабкі сторони, а також можливості та загрози.
Інструкція
1
Визначтеся з сильними сторонами проекту. У цю категорію увійдуть всі ті якості, особливості і відмінності від конкурентів, які вигідно виділяють ідею або продукт з ряду аналогів. Варто подивитися на своє «дітище» очима потенційного споживача і з'ясувати, що ж зможе залучити його. В якості сильної сторони може виступити відому назву або достатньо довге перебування на ринку, адже споживачі вже знайомі з ним і їх не потрібно переконувати в тому, що продукт заслуговує увагу. Ще один аргумент на вашу користь - наукові докази ефективності продукту або використання думки експерта, відомої і шанованої особистості. До цієї ж категорії можна віднести і ціну, якщо вона нижча, ніж ціна конкурентів. Однак існує ряд іміджевих товарів, для яких перевагою є, навпаки, більш висока ціна. До сильних сторін можна віднести і високу якість продукції або оригінальність ідеї.
2
Слабкі сторони, навпаки, заважають ефективно продавати продукт або ідею. Зверніть увагу, що ті чинники, які в одному випадку є сильними сторонами, в іншому можуть виявитися в цій графі. Наприклад, якщо продукт вже давно відомий, проте про нього вже склалося не найкраще думку, змінити ситуацію буває дуже непросто. Низька ціна може вважатися ознакою поганої якості і викликати підозри. Слабкою стороною є занадто вузька група потенційних покупців. Продукти, якими користуються нечасто продати достатньо складно, особливо, якщо вони недешево коштують. Те ж саме гойдається і новинок: споживачі не мають ніякого досвіду використання даного продукту, отже рівень довіри дуже низький.
3
Можливості, як і загрози, - це зовнішні чинники. Вони залежать від ситуації на ринку, дій конкурентів і т.д. Сюди можна віднести збільшення числа потенційних споживачів: збільшення народжуваності, якщо ви продаєте товари для дітей, зростаюча популярність рухів на захист навколишнього середовища, якщо ви позиціонуєте свій продукт, як екологічно чистий.
4
Загрози - ймовірні негативні сценарії розвитку подій. Зростання популярності продукту, може привести до збільшення числа конкурентів, які, ймовірно, будуть пропонувати аналогічний товар або послугу за менші гроші. Або, наприклад, прогнозований фахівцями спад в економіці, криза, яка може перешкодити успішним продажам.
5
Зіставивши всі чотири категорії, набагато легше оцінити перспективність ідеї або проекту. Знаючи слабкі і сильні його сторони, ви зможете розробити стратегію виведення продукту на ринок, грамотно обіграти недоліки і навіть перетворити їх на переваги. Проаналізувавши ймовірні загрози, набагато легше заздалегідь підготуватися до самого несприятливого розвитку подій. В теж час, оцінивши майбутні можливості проекту, можна вибрати правильну лінію його розвитку.