Як зробити стелю у ванній.

Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють зробити стеля в ванній кімнаті на будь-який смак і гаманець. Стеля може бути натяжним, підвісним, пофарбованим або складатися з декількох рівнів - все залежить від вашого бажання, можливостей і планування приміщення.
Інструкція
1
Якщо ви зупинили свій вибір на натяжній стелі, слід розуміти, що зробити його своїми силами навряд чи вийде - особливості конструкції вимагають професійного підходу та спеціального обладнання. Натяжна стеля в ванній кімнаті зручний тим, що здатний витримувати навантаження в кілька десятків літрів води - на той випадок, якщо у сусідів зверху трапиться потоп. Вода видаляється легко, але краще, знову ж таки, запросити фахівців. Крім того, натяжна стеля можна зробити будь-якого кольору, і навіть замовити полотно з малюнком.
2
А ось підвісний стеля можна зробити і самостійно. Залежно від типу стелі, по периметру кімнати встановлюються напрямні планки, на які збирається стеля . Монтаж рейкової стелі здійснюється послідовною установкою рейок, а для плиткового слід встановити додатковий гратчастий каркас, в якій потім будуть укладатися плитки. Вони можуть бути виконані з вологостійких матеріалів або дзеркального скла.
3
Багаторівневі стелі в ванній кімнаті можна зробити з вологостійкого гіпсокартону. Для цього спочатку потрібно виконати монтаж каркаса з металевого профілю, а потім обшити його гіпсокартонними плитами. Гіпсокартон слід отшпаклевать і пофарбувати в потрібний колір. Перевагою такої конструкції буде власний, неповторний дизайн з можливістю установки оригінального освітлення.
4
Якщо вам потрібно зробити простий, пофарбований стеля , отштукатурьте поверхню, розгладьте її шпаклівкою, зашліфуйте і пофарбуйте якісної і вологостійкої акриловою фарбою. Такий стеля НЕ БУДЕ вишуканим, але простоїть не менше інших. Додати деяку елегантність допоможе стельовий плінтус. Залежно від розмірів приміщення він може бути широким або вузьким, але завжди приховає простоту оформлення кімнати.
Стеля будь-якого санвузла повинен бути вологонепроникним і нести декоративне навантаження. Для цих цілей виробниками було розроблено безліч різних матеріалів для обробки: пенополистирольная плитка, пластикові панелі, підвісні, натяжні і рейкові стелі. Кожен з них має як свої переваги, так і недоліки.
Інструкція
1
Наклейте на стелю в туалеті пінополістирольні плитки. Для цього просто добре зачистите поверхню від пилу і бруду. Їх головна перевага - низька вартість. Ціна може в 10-30 разів бути дешевше, ніж будь-яка підвісна система. Гідність їх у тому, що вони легко монтуються, до того ж дають зберегти первинну висоту кімнати (товщина плитки до 5 мм + клей). Обклеїти стелю плитками простіше, ніж шпалерами. Для додання плитці потрібної форми слід просто підрізати її ножем. Вони клеяться на будь-яку підставу - гіпсокартон, дерево або бетон із застосуванням водостійкого клею для роботи з пінопластом. Розрізняють три види плиток: штампована з малюнком, штампована з ламінованим покриттям, з екструдованого пінополістиролу. Термін служби перших двох до 5 років, останнього варіанту - до 7 років.
2
Візьміть пластикові панелі і прикріпіть їх на попередньо зроблену обрешітку. Вона може бути як з дерева (рейки 30х40 ілі40х40), так і з металевих профілів. Пластикові панелі несуть не тільки декоративну навантаження, але ще вони дозволяють вирівняти геометрію стелі. Для монтажу знадобиться перфоратор, дюбель-цвяхи, саморізи (25 мм), дерев'яна рейка або металевий профіль.
3
Позначте на початку роботи за допомогою водного або лазерного рівня на стіні рівень майбутньої стелі. За допомогою перфоратора і дюбель-цвяху прикріпіть по периметру напрямні планки. Потім до них саморізами приєднаєте стартові куточки для кріплення панелей. Використовуючи рівень, визначте місця, де слід прикріпити до стелі решта рейки або профіль. Якщо кімната дорівнює по всіх кутках, то можна попередньо нарізати пластикові панелі за розмірами, якщо ні, то доведеться підганяти кожну окремо.
4
Наберіть стелю. Таким матеріалом це зробити не складно, навіть не маючи попередньої підготовки. Не забудьте залишити тільки отвори в панелях під світильники (якщо будете їх використовувати) і попередньо провести за нього електропроводку. Така стеля 100 відсотків вологостійкий і має тривалий термін експлуатації.