Як визначити срібло.

На сучасних срібних виробах, куплених в магазині, зазвичай стоїть проба, тому питання, з чого вони зроблені, зазвичай не виникає. Але якщо раптом в руки вам потрапила річ, яка дуже схожа на срібну, але проби на ній немає. Як бути?
Вам знадобиться
 • Вода
 • Мірний посудину
 • Ваги
 • Олівець, папір або калькулятор
Інструкція
1
Виміряйте обсяг срібла. Для цього налийте в мірну посудину воду до певного поділу. Запишіть показник. Опустіть в посудину досліджуваний предмет. Запишіть, до якого рівня піднялася вода.Із другого показника відніміть перший. Це і є обсяг досліджуваного предмета.
2
Зважте досліджуваний предмет. Запишіть масу.
3
Виходячи з отриманих даних, обчисліть щільність предмета. Для цього розділіть масу предмета на його обсяг. Щільність срібла повинна скласти 10,5 г на кубічний сантиметр. Якщо вийшов такий результат - значить, у нас срібний предмет.
Зверніть увагу
В якості мірної посудини можна використовувати кружку з розподілами або мензурка.Для точних розрахунків рекомендується користуватися калькулятором.
Корисна порада
Можна визначити срібло, намастивши непомітну частину виробу сірчаної маззю, яка продається в будь-якій аптеці. Срібло має почорніти. Однак цей спосіб не дуже точний, оскільки посріблений мельхіор дає таку ж реакцію. Визначити, чи є в сплаві срібло, можна за допомогою проявника. Змастіть предмет спиртовою настоянкою йоду, просушіть, протріть, опустіть в розчин фотографічного проявника. Поставте посудину з проявником на яскраве сонячне світло. Якщо срібло є - предмет почорніє. Але кількість срібла в сплаві таким чином визначити нельзя.Можно також розчинити шматочок срібла в азотній кислоті і провести з розчином реакцію «срібного дзеркала». Вона полягає в осадженні срібла на стінках посудини при нагріванні в присутності цукру. Недолік цього методу в тому, що частиною предмета доведеться пожертвувати.
У житті трапляються моменти, коли треба досить швидко дізнатися, перед вами дорогоцінний метал чи ні? Звичайно, краще звернутися до професіоналів. Але якщо це неможливо, є кілька методів.
Вам знадобиться
 • - сильний магніт,
 • - крейда,
 • - сірчана мазь,
 • - керамічна плитка,
 • - розчин йоду,
 • - шматок білого хліба,
 • - напилок.
Інструкція
1
Візьміть із собою сильний магніт, якщо ви відправляєтеся на турец, китайський або індійський базар з метою придбати дешеві прикраси. Щоб вам не всунули елементарну підробку, перевірте річ магнітом. Ні золото, ні срібло не відреагують. А ось сплав Бельгіка на основі заліза - обов'язково. Більшість сплавів "під золото" робляться на основі міді, яке легко окислюється. Тому потріть прикраса ганчірочкою, змоченою в оцті. Якщо виріб темніє, значить, це підробка. Якщо не змінює колір, то, швидше за все, золото. Подібний результат можна отримати і за допомогою йоду. До речі, йод - хороший індикатор і для срібла. Тільки навпаки, справжнє срібло чорніє тим швидше, чим його більше у виробі. Будьте обережні - цей слід важко відмивається! Срібна прикраса обережно потріть крейдою. При зіткненні з сріблом крейда повинен почорніти. Це відбувається досить швидко, тому метод можна застосовувати практично скрізь. Ще один швидкий спосіб визначити справжнє золото. Потріть виробом по руці протягом хвилини. Повинні нагрітися і рука, і метал. Якщо у вас а шкірі є темно-синій слід - це підробка.
2
Якщо ви досліджуєте предмет з дорогоцінного металу будинки, то у вас є ще кілька способів. Золото покладіть на шматок білого хліба. Золото залишиться в первозданному вигляді, а будь сплав через чотири години покриється плямами. На срібний виріб нанесіть небагато сірчаної мазі з аптеки і чекаєте пару годин. Срібло почорніє, сплави або порижеют або не змінять свій колір. Часто буває, що на дешевий сплав наноситься шар позолоти або сріблення. Щоб вирішити цю задачку, царапнет напилком свій виріб. На якісної речі залишиться подряпина того ж кольору. А на підробці буде видно інший метал. Ще один механічний спосіб перевірки золота використовує необпалену керамічну плитку. Проведіть золотим виробом по неглазурованої зворотному боці. Якщо залишається золотий слід - золото правильної проби. Якщо залишається чорний або сірий слід, то у вас в руках підробка.
3
Інша група методів використовує ваші органи почуттів. Використовуйте дотик: якісний виріб має бути абсолютно гладким. Крім того, золото - важкий метал, і ви це можете відчути рукою. Киньте золоте кільце ребром на будь-яку тверду поверхню. Ви повинні почути специфічний приємний дзвін. Не нехтуйте і оглядом проб. На якісному виробі її добре видно, легко розібрати номер і клеймо виробника. Проба повинна стояти дуже рівно, паралельно граням деталі вироби. Якщо ви бачите змазані лінії і не можете розібрати напис, швидше за все, у вас в руках підробка. Останній захід - це звернутися за вироком до фахівця або провести хімічний аналіз.