Як зробити піч в баню. встановлюємо трубу в баню.

Піч для лазні - це, без перебільшення, її серце. Від того, як працює це серце, залежить мікроклімат в лазні і, як наслідок, наше здоров'я.
Вам знадобиться
  • 1. Залізо листове товщиною 4мм;
  • 2. залізо листове товщиною 3мм;
  • 3. труба металева діаметром 120мм;
  • 4. куточок 65х65;
  • 5. зварювальний апарат;
  • 6. відрізний верстат;
  • 7. рулетка.
Інструкція
1
Конструкций печей для лазні безліч. Кожна з них має свої позитивні і негативні сторони. При цьому завдання виконуються одні й ті ж: • нагрів приміщення лазні; • можливість отримати пар; • нагрів води.Матеріалом, з якого виготовляють піч для лазні, може бути як залізо, так і цегла або їх спільне прімененіе.Сделаем разом піч, призначення якої - забезпечувати баню для невеликої родини теплом, парою, гарячою водою. Як матеріал вибираємо листове залізо товщиною 4 мм і 3 мм. Крім цього, нам буде потрібно сталева труба діаметром 120мм, дві стандартні дверцята (топкова і піддувальна), куточок 65х65, колосники. Сталевий 4-х мм лист піде на виготовлення топки, а 3-х мм - ємності для води та коробки для облаштування кам'янки.
2
Основа печі - її топка, представлятиме собою варіант буржуйки. Робимо її кілька подовжений варіант, для того, щоб в якості палива можна було використовувати дров'яні поліна довжиною до 1м. Це дозволить підтримувати високу температуру в лазні і каменке тривале время.Із листа заліза, товщиною 4мм, викроює 2 бічні, верхню, нижню, а також передню і задню стінки майбутньої топки. У передній стінці вирізаємо отвір для топкової і поддувальной дверцята. На бічні стінки по всій їх довжині приварюють зсередини куточок на такій висоті, щоб він розташовувався трохи вище отвору для поддувальной дверцята. На цей куточок будуть укладатися колоснікі.После цього стінки зварюються між собою в коробку. Зверху на верхній стінці робимо отвір, розташовуємо його ближче до задньої стінки топки. В нього вваривать трубу діаметром 120мм. Довжина її повинна бути такою, щоб при установці печі на фундамент, верх її проходив через розділку стельового перекриття на горище.
3
З листа 3-х мм заліза готуємо 4 стінки для водогрійного бака. Висота стінок залежить від того, яку ємність ви збираєтеся зробити. Чим вище стінки, тим більше місткість для нагрівання води. Ширину визначає ширина топки, довжину робимо 50-60см. Дном котла служитиме верхня стінка топки. А для більш швидкого нагрівання води встановлюємо ємність так, щоб труба топки проходила всередині нее.В бічній стінці ємності внизу робимо невеликий отвір для установки крана.На залишилася вільної поверхні верху топки, на відстані 15см від передньої його стінки, приварюємо коробку для пристрою кам'янки.
4
Піч встановлюємо всередині лазні на заздалегідь підготовлений фундамент так, щоб передня частина була врівень зі стінкою (викладеною з цегли), яка відділяє парну і мийне відділення від кімнати для роздягання і відпочинку. З цієї ж кімнати здійснюватиметься топка печі.Задняя частина звареної печі висувається в парну, спирається на дві, зроблені з куточка, ногі.Сверху на димову трубу встановлюємо ще одну, яка має внутрішній діаметр трохи більше зовнішнього діаметра пічної труби. Закріплюємо її, з'єднання ущільнюємо шнуровим азбестом. Довжина труби залежить від висоти горищного приміщення.
5
Наповнюємо бак водою, каменку - великої річковою галькою, затоплює піч. При такому влаштуванні печі бажано після того, як у лазні підняли достатню температуру, прибрати повітря, що містить зайву вологу. Для цього ковшем на довжиною ручці подаємо порцію води на кам'янку і пара, що, разом з вологим повітрям, випускаємо через отвір зроблене в стіні лазні. Розмір такого отвори приблизно 15х15см, розташоване воно на висоті 40-50см від стелі. Після спуску сирого пара закриваємо отвір дерев'яною пробкою. Тепер пар буде сухим і горячім.Баня готова, партеся на здоров'я!