Як налаштувати голос.

Якщо ви любите співати, не забувайте, що ніколи не можна в повну силу користуватися голосом , попередньо його не налаштовані. Всього кілька хвилин простих вправ разогреют ваші зв'язки, і ви, напевно, зможете вразити аудиторію своїми вокальними даними.
Інструкція
1
Щоб налаштувати голос, для початку потрібно правильно підготуватися до розспівування, а саме: підніміть підборіддя, випрямтеся, розслабте коліна і м'язи живота і не забувайте про дихання - вчасно поповнюйте запаси повітря в паузах між співом.
2
Виконайте вправу-розспівування для настройки голоси. Воно розігріє ваші голосові зв'язки. Візьміть ноту, в комфортному для вас діапазоні і пропевайте її до тих пір, поки у вас не закінчиться дихання. Перейдіть в наступній ноті і так всю октаву (або дві).
3
Добре налаштовує голос вправу з муканням: наспівуйте «м-м-м» з закритим ротом (губи нещільно зімкнуті, зуби один одного не стосуються, гортань опущена). Якщо все правильно, то ви повинні відчувати лоскотання на губах.
4
Мукайте хвилин десять на різні лади і в різних тональностях. Після такого налаштування голосу можна приступати до співу!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GQU_QU69uB8
Корисна порада
Не забувайте зволожувати гортань і зв'язки під час виступів та інших навантажень на голос.