Як навчитися вишивати хрестиком.

Вишивка хрестиком відома з найдавніших часів. Популярна вона і зараз. Ця вишивка широко застосовувалася при оздобленні одягу та предметів побуту. Хрестиком вишивають картини та навіть величезні гобелени.
Вам знадобиться
  • - бавовняна тканина
  • - канва за розміром тканини
  • - нитки муліне
  • - голка з широким вушком
  • - пяльци
  • - схема вишивки
Інструкція
1
Підготуйте схему вишивки. Хрестиком вишивають, і не переносити малюнок на тканину, тому всі попередні операції виконайте на папері. Виміряйте квадратик канви. Расчертите картинку на квадратики зі стороною, що дорівнює довжині і ширині майбутнього хрестика.
2
отгладьте тканину. Відріжте шматок канви, рівний розміру тканини. Приметайте канву до тканини. Вставте тканину і канву в пяльци.Прі відсутності канви необхідно підготувати тканину. За качку висмикніть одну нитку. Відрахуйте від неї 3-4 нитки і витягніть ще одну. Таким чином через рівні проміжки висмикніть нитки по всій довжині клаптя. Точно так же висмикніть нитки основи. У вас вийде шматок тканини, розмічений на квадратики. Після цього пропрасуйте тканину і вставте її в п'яльці.
3
Всуньте в голку нитки муліне в 2-3 складання. Визначте на канві або підготовленої тканини квадратик, з якого ви почнете вишивати. Введіть голку в його лівий нижній кут з виворітного на лицьову сторону. Витягніть нитку, залишивши хвостик на виворітного стороні. Хвостик необхідно притримувати. З лицьового боку введіть голку в правий верхній кут цього ж квадратика. Стібок повинен вийти щільний, але не затягнутий. Наступний стібок зробіть з лівого нижнього кута другого по горизонталі квадратика і точно так же закінчите його в правому верхньому куті.
4
Таким чином пройдіть підлозі хрестиком ряд до кінця або до переходу до іншого кольору. Переверніть малюнок так, щоб перед вами знову опинилася лицьова сторона. Другий ряд також вишивайте підлозі хрестиком з лівого нижнього кута в правий верхній. Виконання кожного ряду в два прийоми дозволяє зробити шов більш рівним.
5
Навчившись вишивати простим хрестиком , спробуйте освоїти болгарський. Його ще називають подвійним. Виконується він у чотири прийоми. Спочатку ведіть нитку з лівого нижнього кута квадратика в правий верхній, потім з лівого верхнього - в правий нижній. Після цього зробіть в цьому ж квадратику ще два стібка - з середини лівого боку в середину правої і з середини нижньої сторони до середини верхньої. Такий хрестик добре виглядає, якщо квадрати досить великі.
Зверніть увагу
Чи не зав'язуйте на нитці вузлик. Вільний кінець нитки ховається під вишівкой.До того, як почати вишивати хрестиком, освойте шви «козлик» та «полукрест» .Можно вишивати і кожен хрестик окремо, але в цьому випадку необхідно стежити, щоб напрям ниток було однаковим.
Корисна порада
Схему для вишивки можна зробити на комп'ютері за допомогою спеціальних програм. Можна обійтися і програмою «Adobe photoshop». Досить визначити масштаб і включити сетку.Для початку рекомендується вибирати малюнки з чітко вираженим переходом від одного кольору до другому.Когда ви освоїте цей вид вишивки, можна буде економити канву і брати її рівно стільки, скільки потрібно для того, щоб перекрити зображення.