Як зробити гаманець зі старої куртки.

Коли розбираєте шафи, напевно ви в першу чергу задаєте собі питання, чому витратили стільки грошей на все це барахло. Перш ніж пожертвувати все це добро в місцевий благодійний магазин, подумайте про те, що можна зі старої речі зробити щось нове. Замість того, щоб викинути гроші, які ви колись витратили на куртку, пристосуйте матеріал, з якого вона зроблена, щоб зробити гаманець.

1. Оцініть матеріал, з якого зроблена куртка. Вам знадобиться щільний і ноский матеріал, який не розповзеться з легкістю, коли ви його будете різати. Підійде шкіра, джинсова тканина або парусина.

2. Розпоріть шви на куртці за допомогою спеціального інструменту. Шви закріплюються по краях і в пахвах, і там буде не одна прострочки, яку потрібно прибрати.

3. Відокремте підкладку від тканини куртки. Як правило, матеріал, що використовується в якості підкладки для курток, неміцний, і його не можна використовувати для гаманця.

4. Видаліть всі зайві нитки з зовнішньої тканини куртки і розгорніть всі підгини.

5. Розкладіть отриманий матеріал на плоскій поверхні і розгляньте його на предмет наявності дефектів. Якщо шлюб знаходиться ближче до країв тканини, зріжте його, зберігши якомога більший відріз гарного матеріалу. Якщо дефекти видно посередині шматка тканини, переверніть відріз і зробіть позначку, яка вказує, де знаходиться дефект.

6. Виріжте шматок паперу розмірами 20х15 см, щоб використовувати його в якості викрійки. Прикріпіть шпильками папір до тканини якомога ближче до країв, і виріжте шматок тканини. Якщо ви не можете знайти на відріз і вирізати шматок хорошої тканини такого розміру, складіть папір навпіл (20х7,5 см) і виріжте 2 шматки матеріалу.

7. Вам також потрібно буде вирізати з великого відрізу два шматка тканини розмірами 9х7,5 см. Зробіть це, також попередньо вирізавши лекало з паперу.

8. З'єднайте вирізані шматки матеріалу. Зігніть шматок 20х15 см так, щоб він був 10х7,5 см, лицьовою стороною назовні, або ж накладіть один на одного 2 шматки 10х7,5 см, з'єднавши кути, виворотом всередину. Прикладіть шматки тканини розміром 9х7,5 см лицьовою стороною вгору до правої і лівої сторонам крупнішого шматка, з'єднайте кути.

9. Прикріпіть маленькі шматки з боків великого за допомогою шпильок.

10. Прострочіть верхній край довгого шматка, щоб закріпити маленькі шматки.

11. Приколіть шпильками маленькі шматки з боків і по нижньому краю через обидва шари довгого шматка матеріалу.

12. Прошийте правий, нижній і лівий краю матеріалу, закріпивши шви на кутах додатковими стежками.

13. Зріжте зайві нитки.