Як зробити витримку.

Час експонування, тобто час, коли затвор фотоапарата відкритий, називається витримкою, від слова - «тримати» (затвор відкритим). Тут важливі два моменти. По-перше, витримка пов'язана з процесом отримання світла на матрицю або плівку, а тому дуже тісно взаємодіє з діафрагмою. По-друге, експонування - це ще й процес опромінення світлочутливого матеріалу, тобто важлива світлочутливість матеріалу, яку зазвичай позначає ISO, що також впливає на витримку .
Інструкція
1
У більшості фотоапаратів використовується одна і та ж шкала витягів, яка виражається в частках секунди: Це показники від 8000 (18000секунди) до 4 (4 секунди). Коротка витримка потрібна, щоб не змазати кадр, адже якщо ви тримаєте камеру в руках, то фокус може бути зміщений від найменшого коливання. Якщо знімаєте без штатива, то завжди необхідно прагне до більш короткій витримці, щоб кадри були найбільш чіткими. Якщо світла багато, то ISO повинна бути мінімальною. Якщо день похмурий, ISO повинна бути в межах 200-400.
2
Найменша витримка (1/8000) використовується для зйомок рухаються об'єктів. А ось світлочутливість (ISO) при таких зйомках повинна бути максимальною.
3
Якщо світла мало, то витримка збільшується. Найбільша витримка встановлюється при нічних зйомках без використання спалаху. Світлочутливість повинна бути максимальною також, а діафрагма відкритою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KrD8IwhmTMM
Корисна порада
Якщо знімаєте без спалаху, то витримка так велика, що без штатива не вийде зробити якісні знімки.