Як зробити намет.

Кожен любитель відпочити на природі думає про легку і зручною наметі, здатної захистити від дощу і вітру. Багато хто віддає перевагу шити намети своїми руками. Знаючи, з чого і яким способом зшита палатка, ви будете твердо впевнені, що вона не підведе вас в критичній ситуації.
Вам знадобиться
 • Списаний парашут
 • каландроване капрон на дах і підлогу
 • Капронова мелкоячеистая сітка
 • Стропи від парашута або широка тасьма
 • блискавка не менше 90 см
 • 2 роз'ємні блискавки по 45-50 см
 • Пенькова мотузка
 • Металева кравецькі лінійка
 • Металевий кутник
 • Паяльник або апарат для випалювання по дереву
Інструкція
1
Викроїте підлогу намету і задню стінку. Вони кроятся одним полотнищем. Для одномісній намети при ширині тканини 140 см відміряйте по частковій 2м і проведіть до крайки перпендикуляр до перетину з іншою кромкою. Перевірте довжину по інший кромці. Від обох точок відкладіть ще 50 см і теж проведіть лінію, з'єднавши обидві кромки. Відкладіть по крайках ще 25 см, проведіть лінію і знайдіть середину. З'єднайте її з точками перетину крайок і попередньої лінії. Розкладіть тканину на дошку і викроїте деталь паяльником, не забувши залишити припуски.
2
Викроїте дах. Вона складається з двох прямокутників довжиною 2,2 м і шириною 1,2 м. Від однієї з кромок відкладіть 12 - 15 см і проведіть лінію, паралельну кромці. Зробіть те ж саме на іншому прямокутнику. Якщо тканина одностороння, простежте, щоб лінії розташувалися симетрично. Намітьте лінію, по якій будете пристрочують передню стінку. Обробіть бічні зрізи даху. Знайдіть середину бічного зрізу даху і намітьте місце для отвору під розтяжку. Зміцніть його подвійним квадратиком з капрону і вставте люверс. Те ж саме зробіть з іншого боку. Точно так же зміцните краю даху і вставте люверси на місці передніх і задніх розтяжок.
3
Викроїте бічні стінки. Вони являють собою прямокутники довжиною 2 м 50 см і шириною 50 см.
4
Викроїте передню стінку. Вона складається з двох деталей. Для половинки передньої стінки проведіть лінію, перпендикулярну кромок. Від однієї точки відкладіть 50 см по кромці і проведіть перпендикуляр до перетину з другої кромкою. Знайдіть середину вийшла лінії, проведіть перпендикуляр і відкладіть 65 см. З'єднайте отриману точку з точками перетину попередньої лінії і кромок. Викроїте паяльником передню стінку. Складіть її навпіл і розріжте на дві частини.
5
Для порожка викроїте з щільної тканини прямокутник 30х50 см. На задній стінці намітьте місце для віконця і викроїте його. Відріжте відповідний за розміром шматок Антикомарин сітки і ушийте його в віконце з виворітного боку. Зверху настрочити тасьму. Можна зробити також клапан, який буде пристібатися з внутрішньої сторони. До тієї частини підлоги, яка буде примикати до передньої стінки, пристрочите поріжок.
6
Викроїте 2 прямокутника 10х10 см для деталі, яку ви вошьете між коником даху і задньою стінкою. Сострочіть їх, виверніть, зміцните шматком стропи і вставте люверс.
7
Намітьте місце для кишені на бічній стінці. Карман можна викроїти з будь-якої тканини. Пристрочите його до внутрішньої частини бічної стінки. Якщо ви хочете зробити віконце і на бічній стінці, необхідно розмітити і вирізати його до того, як ви приступите до складання.
8
До половинкам передньої стінки пристрочите блискавку 90 см. Якщо блискавка нероз'ємна, то її з'єднану частина зручніше зробити вгорі. Роз'ємну блискавку зручніше вшити так, щоб вона відкривалася знизу. Пришийте частини 50-см блискавок по краях передньої стінки, які будуть з'єднуватися з підлогою, і до підлоги.
9
Сшейте дах. Пристрочите по коника парашутну стропу. Зробіть те ж саме і з виворітного боку. У місці з'єднання даху і задньої стінки пристрочите прямокутник, в який ви вже вставили люверс. Вставте люверс і з тієї сторони, яка буде знаходитися над передньою стінкою.
10
Змітайте і сострочіть бічні зрізи передніх і бічних стінок. Приметайте отримані деталі до даху по намічених лініях і пристрочите. Приметайте і пристрочите до отриманої конструкції підлогу і задню стінку.
11
Промажьте шви гумовим клеєм і просушіть.
Зверніть увагу
Перед початком роботи парашут необхідно розпороти і розсортувати складові частини. Від нього можуть знадобитися багато деталей. Наприклад, люверси по краях даху можна замінити гумовими петлями. Козирок над передньою стінкою можна зробити будь дліни.Сшівать всі деталі необхідно білизняним швом.
Корисна порада
Замість парашутного шовку можна використовувати капрон. Якщо немає під рукою непромокаючої тканини, можна зробити тканину з просоченням. Для просочення знадобляться господарське мило (жовтого або коричневого кольору) і мідний купорос. З мила робите 40% розчин. Опускаєте в нього тканину і просочуєте. Після цього опускаєте тканину в 20% розчин мідного купоросу, просочуєте і просушувати. Можна зробити просочення і іншим способом. Розчинити 0,5 кг господарського мила в 4 літрах води, додати в розчин 25 г білизняний соди і 450 г товченої каніфолі. Покласти в отриманий розчин тканину. Коли тканина просочиться, її необхідно покласти в розчин квасцов. Розчин повинен бути насиченим.
Якщо у вас є діти, ви знаєте, як вони люблять грати в маленьких будиночках, наметах і шатрах. Щоб вони не влаштовували бардак в будинку, створюючи конструкції з диванних валиків і простирадлом, побудуйте їм справжнє шатер, який буде дуже просто прибрати після гри.
Вам знадобиться
 • - чотири дерев'яні або пластмасові рейки довжиною 1,2-1,7 метра;
 • - перекладина (кругла), довжиною 0,7-1,5 метра;
 • - дриль;
 • - тканина;
 • - рулетка;
 • - дриль;
 • - швейна машина
 • - гумка;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Перш, ніж починати шити шатро , намалюйте його проект. Визначте, яка необхідна висота і довжина шатра, а також ширина. Врахуйте, що поперечини стоять під кутом, тому висота може виявитися менше, ніж ви планували. Візьміть дерев'яні або пластмасові рейки і відпиляйте 4 відрізка потрібної довжини, перевірте, вони повинні бути однакові. Щоб дитина не посадив скалку, обробіть нерівні місця наждачним папером або напильником.
2
Покладіть бруски поруч і відзначте місце для кріплення в 5 см від краю. Виміряйте діаметр перекладини (вона обов'язково повинна бути кругла) і візьміть свердло для дрилі з таким же діаметром. Просвердлите в рейках отвір в намічених точках.
3
З'єднайте конструкцію, протягнувши круглий брусок всередину отворів. Оцініть стійкість, якщо ніжки роз'їжджаються, зробіть додаткове кріплення, прикрутите за допомогою саморізів стрічку потрібної довжини до ніжок (краще вгорі, щоб діти не запиналися про неї).
4
Виміряйте довжину шатра від передніх до задніх ніжок. Потім дізнайтеся висоту тенту, для цього від поперечної перекладини рулеткою відкладіть відстань вниз, не дістаючи кілька сантиметрів до підлоги. Додайте з кожного боку по 3 см на підгин, таким чином, ви отримаєте викрійку.
5
Підберіть тканину для шатра. Для ігор вдома підійде будь-який матеріал, але, зверніть увагу, ця конструкція легко складається, і ви зможете брати її з собою на дачу або в похід, тому вибирайте сонцезахисну і влагонепроницаемую тканину.
6
Виріжте з тканини прямокутник потрібного розміру, потім обшийте його з усіх боків за допомогою швейної машини або вручну. Кожен кут оснастите петлею з гумки, щоб стіни зшитого будиночка не розлітаються. Якщо ви не плануєте повністю розбирати шатро , можете закріпити тканина не гумками, а саморізами, тоді вона буде триматися надійніше.
7
Якщо вам хочеться додатково прикрасити шатро , обшийте рейки тієї ж або іншою тканиною, а спереду і ззаду додайте "двері", можна навіть на блискавки.