Як вишивати гладдю.

Хто і коли придумав прикрашати одяг та білизна гладдю - сказати важко. Цей вид вишивки зустрічається в різних культурах. Гладь буває одностороння і двостороння, плоска і рельєфна, прорізна. Нерідко її поєднують з іншими видами вишивки.
Вам знадобиться
 • Бавовняна тканина
 • пяльці
 • Нитки "муліне"
 • Бавовняні котушкові нитки
 • Голка з широким вушком
 • Олівець
 • Кулькова ручка
 • Калька
 • Копіювальна папір
Інструкція
1
Переведіть малюнок на кальку. Розкладіть відпрасовану тканину на столі лицьовою стороною вгору. Накладіть на неї лист копіювального паперу, потім - кальку з малюнком. Обведіть малюнок кульковою ручкою. Зніміть кальку і копірку.
2
Натягніть тканину на п'яльці. Всуньте в голку нитку муліне в 1 додавання і обшийте елементи малюнка швом «вперед голку». Прошийте контур візерунка дрібними гладевимі стібками. Стібки повинні щільно прилягати один до одного. При виконанні односторонньої гладі стібки на лицьовій стороні виходять довгі і прямі. Виконуються вони так. Виведіть голку на лицьову строну. Простягніть нитку так, щоб вийшов довгий прямий стібок від одного краю елемента до іншого. Введіть голку, витягніть нитку на виворітну сторону. Введіть голку з вивороту на відстані 1-2 ниток від попереднього проколу, витягніть нитку на лицьову сторону.По виворітного стороні у вас вийдуть точки по контуру малюнка. З виворітного боку голка вводиться на відстані однієї-двох ниток від попереднього стібка строго по лінії контура. При двосторонньої гладі стібки з обох сторін будуть однаковими. Виконавши перший стібок по лицьовій стороні так само, як і при односторонній гладі, простягніть нитку по виворітній стороні до того місця, звідки ви починали перший стібок, і введіть голку поряд. Витягніть нитку на лицьову сторону.
3
Виконайте настил. Для цього візьміть бавовняні котушкові нитки і прошийте елемент візерунка паралельними лініями швом «вперед голку». Напрямок ліній повинно бути перпендикулярно розташуванню стібків гладі. Після цього вишийте елемент малюнка основними нитками.
4
Спробуйте вишити найпоширеніші елементи гладі. Для «пишечки» годиться будь-який елемент малюнка у вигляді кружечка. Прошийте кружечок по контуру швом «вперед голку». Зробіть настил. По настилу вишийте гладевие стібки. Точно так же виконується «листик». При вишивці цього елемента необхідно врахувати, що настил кладеться уздовж, а основні стібки - поперек елемента. Якщо ви виконуєте «листик в розкол», то починаєте вишивати його точно так само, як і простий листик. У місці роздвоєння листочка зробіть два паралельних стібка. Настилом і гладдю заповнюйте спочатку цілу частину листочка. Після цього заповнюйте спочатку одну частину листочка. Проколи виконуйте між паралельними стібками.
5
Вишийте «дірочку». Для цього вам буде потрібно шило і бавовняні нитки. Проколіть в тканини дірочку. Обмітайте краю бавовняної ниткою. Виконання «квіточки» також починається з дірочки. Після того, як ви її зробите і обмітали, вишийте пелюстки квітки тим же способом, яким ви вишивали «пишечки».
Зверніть увагу
Перш, ніж починати вишивку гладдю, рекомендується освоїти декілька простих декоративних швів - «вперед голку», «назад голку», петельний, стебельчатий, «вузлики». Перші два необхідні для вишивки власне гладдю, решта - для отднльних елементов.Гладью можна вишивати і без п'яльці в тому випадку, якщо ви вже добре володієте технікою вишивки та виконуєте виріб, який складно натягнути на п'яльці. Вузлів на виворітного стороні бути не повинно. При односторонній гладі кінець нитки ховається на лицьовій стороні під вишівку.Еслі ви збираєтеся вишивати багатобарвній гладдю, елементи малюнка обшивають різними кольорами. З настилом найчастіше виконується біла гладь. Але можна застосувати такий спосіб і для багатобарвної вишивки. Малюнок виходить більш об'ємним.
Корисна порада
Тканина можна використовувати будь-яку. Але якщо ви тільки починаєте вишивати, краще взяти бавовняну ткань.Пяльци краще брати великі. Вони можуть бути дерев'яними, металевими або пластмасовими. Дуже зручні пластмасові п'яльці, оскільки дозволяють регулювати натяг тканини за допомогою спеціального затиску. Якщо тканина погано натягується на дерев'яні п'яльці, необхідно обмотати їх такий же тканью.Прі вишивці на щільної тканини малюнок можна нанести і без копіювального паперу. Приметайте кальку до тканини з лицьового боку. Вставте всю конструкцію в п'яльці прошийте рядком по контуру. Після цього видаліть кальку. Для вишивки на напівпрозорих тканинах можна використовувати подкладной шов. Обшийте контур швом «назад голку». Стібки повинні бути дрібними. Зробивши перший стібок, перекиньте нитку по виворітній стороні до іншого краю малюнка. При цьому вийде точно такий же стібок. Введіть голку поряд з першим проколом. На виворітній стороні виходить переплетення ниток. Цей спосіб ідеально підходить для прикраси штор. Якщо малюнок великий, не робіть довгих стібків. Краще виконати кілька рядів короткими стібками. При виконанні багатобарвних візерунків голку з ниткою іншого кольору необхідно вводити не в стібок, а між рядом розташованими стібками. Перехід вийде більш плавним.Вишівая кольоровий гладдю без настилу, використовуйте косі стібки.
Вишивання гладдю різних написів - давня традиція. Вишити можна підпис до картини, напис на серветці, яку ви вирішили подарувати на ювілей. Раніше досить часто таким чином позначали білизна. Правда в цьому випадку зазвичай вишивають не «b> ім'я, і тільки ініціали. Напис може бути найпростішою, виконаної чітким шрифтом. Але деякі вишиті написи є окремий твір мистецтва.
Вам знадобиться
 • - тканина для вишивки;
 • - пяльци;
 • - комп'ютер з принтером;
 • - калька;
 • - копирка;
 • - голки;
 • - нитки муліне;
 • - набір шрифтів .-
Інструкція
1
Виберіть підходящий шрифт. Він повинен легко читатися, але в той же час бути досить витонченим. Це може бути і друкарський шрифт, і курсив. Можна використовувати різні види спеціальних шрифтів, начебто готичного або статуту. Зараз можна знайти в інтернеті будь-який шрифт. Збільште зображення до потрібного вам розміру і роздрукуйте.
2
На кальці відзначте ділянку, відповідний розміру майбутньої написи. Якщо ви збираєтеся «вписати» ім'я в узор - саме час його намалювати. Можна використовувати традиційні елементи гладі - листочки, пишечки тощо. Намалюйте спочатку візерунок навколо імені, а потім накидайте напис будь-якими буквами, просто для того щоб намітити місця. На зазначені місця переведіть букви. В вишитому імені прописні літери не обов'язкові. Через копірку переведіть ім'я на тканину.
3
Для вишивки написів і монограм найбільше підходить двостороння гладь. Якщо ім'я оточене візерунком, спочатку вишийте його. Власне ім'я починайте вишивати з нижньої частини першої літери. Узєлков не зав'язуйте, зробіть кілька стібків по центральній лінії букви і залиште кінець нитки на лицьовій стороні. Ви її закриєте стібками. В одному з нижніх кутів букви виведіть голку на лицьову сторону, простягніть нитку, потім введіть голку в іншому кутку цієї ж лінії літери. Простягніть нитку так, щоб стібок не був занадто затягнутий. Знову введіть голку поряд з тим місцем, звідки ви починали перший стібок, через 1-2 нитки від нього. Витягніть нитку і знову введіть голку поряд з місцем закінчення першого стібка. Таким чином вишийте весь елемент.
4
Якщо букви з'єднані між собою, вишивайте їх, не відриваючись. Якщо ж букви або навіть окремі їх елементи не з'єднані, кожен елемент починайте точно так само, як ви вишивали перший. Тонкі елементи, завитки і т. П. Можна вишити стебельчатим швом. Закінчивши вишивку, заховайте кінець нитки під стібки, що не зав'язуючи вузла.
Зверніть увагу
Нитки підбирайте залежно від товщини тканини. Для білизни найкраще підійдуть нитки муліне.
Корисна порада
Можна перевести ім'я на тканину і без копірки. Накладіть кальку на те місце, де будете вишивати. Швом «вперед голку» прошийте ім'я по контуру або по центрам букв, в залежності від товщини шрифту. Кальку видаліть.