Як розвести курей.

Рідкісне сільське подвір'я не оголошується вранці півнячим співом. Кури невибагливі, легкі в догляді, витрати на їх утримання невеликі, а яйця і дієтичне м'ясо завжди користуються попитом. Розведенням курей в домашніх умовах успішно може зайнятися навіть непрофесіонал.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили облаштувати на своїй ділянці домашню міні-птахоферму, почніть з курятника. Його роль може зіграти будь-яке приміщення, навіть сарай, збитий з дощок. Головне, щоб у ньому було тепло і сухо. Сідала можна зробити зі звичайних жердинок, надійно укріплених на середній висоті, а в ролі гнізда використовувати корзини та дерев'яні ящики, набиті соломою або сіном. Курям знадобиться місце для вигулу, чим більше вони проводять часу, копаючись в землі, тим здоровіше будуть. Пісок, камінчики, трава, черв'ячки і личинки значно збагатять їх щоденний раціон.
2
Купувати для розведення можна як курчат, так і дорослу птицю. Будь-яка птахофабрика завжди має у продажу і тих і інших. Курчата обійдуться вам набагато дешевше, але знадобиться, як мінімум, 5 місяців перш, ніж вони виростуть. Частина пташенят не доживуть до дорослого віку, а серед тих, що вижили може виявитися занадто багато півників, яких тільки й залишиться відправити в суп. Залишати більше 1 півня на 10 курей нераціонально. Самець-альфа все одно не дасть противнику нормально жити, буде постійно його тероризувати.
3
Але птахів потрібно буде ще чимось і годувати. Кури досить всеїдні, тому з полюванням поласують як спеціально приготованим для них комбікормом, так і кухонними відходами. З особливим задоволенням поїдають вони яєчну шкаралупу, кальцій з якої їм необхідний для виробництва нових яєць. Як поїлки використовуйте велику пляшку з водою, перевернуту шийкою вниз в плоске блюдо. Не забудьте надійно укріпити конструкцію.
4
В цілому курка несеться один раз на дві доби. Нехитрі розрахунки показують, що 20 курок забезпечать вас десятком яєць щодня. Таким чином, вже через пару місяців всі витрачені на розведення курей гроші окупляться з лишком. Більш того, кури почнуть ще й розмножуватися. Якщо ви помітили, що одна з курок початку характерно квоктати, поспостерігайте за нею. Як тільки вона остаточно всядеться на гніздування, підсипте їй яйця в кількості від 15 до 20 штук. Тільки не беріть яйця, що зберігалися в холодильнику. Через 21 день ви зможете почути з гнізда радісне попискування. Квочка в змозі сама виростити свій виводок, але, тим не менш, постарайтеся захистити молоду сім'ю від потенційних небезпек і загроз. Курча для кішки - ласа здобич, а обдурити курку їй нічого не варто.
5
Як бачите, розведення курей - справа проста і прибуткова. А продукція домашньої птахоферми вигідно відрізняється від магазинної за смаком і якістю.