Як налаштувати баланс білого.

Кожен, хто зробив у своєму житті хоча б декілька фотографій, напевно, зіткнувся з тим, що на деяких знімках виявляються необоротно перекрученими всі кольори. Одна фотографія чомусь покривається синявою, інша віддає червоними тонами. А винен у всьому неправильно виставлений баланс білого.
Інструкція
1
Новачки фотографії зазвичай використовують автоматичний баланс білого, взагалі не замислюючись про те, що значить цей параметр і як його правильно використовувати. Щоб зрозуміти, як впливає баланс білого на одержуваний результат, проведіть простий експеримент. Дочекайтеся моменту, коли на вулиці тільки почне злегка темніти, відкрийте штори, включите лампи розжарювання на стелі і зробіть два кадри. Попередньо уважно подивіться на свій фотоапарат. Знайдіть в меню пункт « баланс білого». Спочатку виберіть опцію «денний або сонячне світло», сфотографуйте який-небудь об'єкт в кімнаті, але захопіть при цьому в кадр частину віконного скла.
2
Тепер змініть баланс білого на «лампи розжарювання» і зробіть кадр, аналогічний попередньому. Порівняйте два отриманих знімка. На першому кімната представиться залитої помаранчевим світлом, але простір за вікном буде виглядати цілком природно. На другому ж знімку кольору в кімнаті залишаться неспотвореними, а ось за вікном згуститься пронизлива синява. Ця різниця і показує, як впливає баланс білого на фото в цілому.
3
Звичайно, в меню фотоапарата є кілька попередньо значень баланс а білого. Намагайтеся завжди вибирати таке з них, яке найбільше відповідає параметрам зйомки.
4
В особливо складних умовах доводиться виставляти баланс білого вручну. Зробити це можна по сірому або білому аркуші паперу. Але білий папір різних виробників може мати різні відтінки, а от сірий колір завжди залишається сірим. Переведіть камеру в мануальний режим установки баланс а білого. Наведіть видошукач фотоапарата на лист паперу так, щоб в кадр потрапляв тільки він. Натисніть кнопку спуску камери, збережіть параметри зйомки. Наступні знімки, зняті цією камерою при незмінних умовах освітлення, володітимуть вірним баланс ом білого. Як тільки умови зміняться, доведеться робити новий завмер.
5
Професіонали зазвичай завжди мають під рукою необхідні атрибути, і для настройки баланс а їм потрібно менше хвилини. Зате в їх знімках помилки в колірній гамі завжди зведені до мінімуму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nk3bhova_mM
Зверніть увагу
Налаштування балансу білого за зразком. Якщо ви вирішили не довіряти автоматичному режиму настройки або самі бачите, що за складних умов освітлення колір знімка відрізняється від вихідного, можна налаштувати баланс білого самостійно. На сьогодні є пристосування, здатні істотно спростити таку процедуру, як настройка балансу білого.
Корисна порада
Щоб налаштувати баланс білого на цифровому фотоапараті не потрібно бути фізиком-ядерником, достатньо лише відрізняти лампу розжарювання від люмінесцентної, далі справа нескладна: заходите в меню фотоапарата, вибираєте пункт баланс білого і виставляєте необхідну вам освітлення - все просто, чи не так? При чому, не важливо який у вас фотоапарат, зеркалка або мильниця.