Як позбутися від почуття провини.

Почуття провини здатне в чималою мірою затьмарити життя будь-якої людини і довести до важкої депресії. Як позбутися від почуття провини ? Існує дві причини виникнення почуття провини , а значить і два розумних способу позбавлення від неї.
Інструкція
1
Перша причина призводить до виникнення почуття провини за минуле - необґрунтоване бажання повернутися і змінити його. Класичний приклад з практичної психології - почуття провини за неправильне виховання дитини. Батькам притаманне бажання усунути причини, що перешкодили, на їхню думку, добре виховати дитину, приділити йому достатньо часу і уваги, дати щасливе дитинство
2
Бажаючи позбутися почуття провини за свої минулі справи, дайте собі відповідь на питання, чи можна здійснити своє бажання повернутися в минуле і змінити його. Розсудлива людина прийде до висновку про неможливість і утопічності.
3
Другий крок - спробуйте проаналізувати умови, причини та події минулого і відповісти на питання, чи могли вони бути іншими? Якщо ви відповісте позитивно на дане питання, у вас занадто просте сприйняття світу. Минуле залежить від багатьох факторів, незалежних від конкретної особистості. Зрештою, ви дійдете висновку, що ваша поведінка обумовлено багатьма факторами і не могло бути іншим, отже, вам нема за що переживати почуття провини , в тих обставинах у вас не було іншої лінії поведінки.
4
Друга причина призводить до виникнення почуття провини за події і вчинки в сьогоденні. Психологи вважають таке почуття провини зворотним боком манії величі: прагнучи досконалості, ви постійно вишукують недоліки в собі і своїх вчинках і відчуваєте провину за власну недосконалість.
5
Перестаньте прагнути бути кращим і дайте собі право іноді здійснювати помилку - почуття провини пройде.