Як відучити дитину їсти вночі.

Здорова дитина з самого народження здатний проспати всю ніч, не прокидаючись на годування. Схоже твердження можна зустріти в кожній другій книзі з рекомендаціями по догляду дитини . Але діти книг не читають, тому легкий перекус в 3:00 ночі не представляється їм трагедією. Однак змучені батьки залишаються далеко не в захваті від таких нічних сніданків.
Інструкція
1
Від новонародженого дитини нерозумно вимагати почекати до ранку з черговим годуванням, але ось дволітка, що прокидається порою не по одному разу, щоб підкріпитися кефіром, печивом, яблуком або чим ще серйозніше, ламає не тільки свій режим дня, але і стає серйозним випробуванням для батьків. Дитина, наситившись вночі, погано їсть днем, відмовляється від обідів і вечерь, лягає спати голодним. Зневірені батьки безуспішно шукають вихід із замкнутого кола.
2
Таке безладне харчування шкодить і дитячим зубам. Навряд чи хто вночі заморочується чищенням зубів, а пляшечка з кефіром і зовсім здатна стати прямою дорогою до каріесу.Очевідно, що користі від нічного харчування немає ніякої. Але й спроби батьків відучити дитини є по ночами зазвичай увінчуються бурхливим протестом малюка. У такій непростій ситуації варто проявити певну твердість характеру і впорядкувати дитячий режим харчування.
3
Відведіть чітко встановлений час для прийому їжі протягом дня. Все смаколики намагайтеся давати саме днем. Якщо дитина п'є по ночами солодкий кефір, перестаньте його підсолоджувати. А ось ранкову або вечірню порцію можна і підсолодити. Нагодуйте дитини ввечері живильним вечерею, наприклад, молочною кашею. Для нічного перекусу приготуйте продукти, здатні вгамувати голод, але не є ласощами. Хліб або сухарик замість печива, звичайний кефір замість солодкого йогурту, обов'язково воду. Коли прокинувся дитина зажадає від вас їжі, запропонуйте йому заздалегідь підготовлені продукти. Якщо дитина дійсно голодний, він з'їсть все, а якщо просто потурає звичкою, то вимагатиме звичне ласощі.
4
Залишайтеся непохитними. Пропонуйте дитині воду. Намагайтеся протриматися хоча б з годину. Пам'ятайте, краще пожертвувати парою ночей зараз, чому не спати найближчі місяці й роки. Якщо дитина сильно чинить опір, дайте йому звичну їжу, але не в повному обсязі. Зменшіть звичайну порцію приблизно на третину. Продовжуйте пропонувати йому днем збалансоване харчування в один і той же час, але по ночами повторюйте колишній сценарій, відсуваючи час нічної їжі все ближче і ближче до ранку, зменшуючи порції раз за разом.
5
Поступово шлунок дитини відвикне від того, що йому доводиться по ночами трудитися в повну силу і перестане будити дитини . Сон його стане тривалим і спокійним, та й ви зможете спати, не прокидаючись на непотрібні, в общем-то, годування.