Як висловити співчуття.

Дуже складно висловити співчуття , коли знайома людина втрачає когось близького. Найбільша помилка, яку допускають багато - це не проявляти ніякого співчуття, припускаючи, що похорони це занадто особиста справа. Однак це помилка, і тому висловлювати співчуття потрібно обов'язково. Як би складно це не було.
Вам знадобиться
  • - такт
  • - співчуття
Інструкція
1
Якщо ви хочете висловити співчуття комусь, кого ви бачите кожен день, наприклад, колезі по роботі, підійдіть до нього максимально швидко і скажіть щось нехитре, наприклад «Те, що трапилося це жахливо. Будь ласка, дай мені знати, якщо я можу чимось тобі допомогти ». Це просто і по справі.
2
Якщо ви були близькі з людиною, якій треба висловити співчуття , ви можете написати лист всій його родині, в якому можливе, наприклад, розповісти вашу улюблену історію, пов'язану з пішли. Коли люди сумують, вони відчувають себе трохи краще, дізнавшись наскільки оточуючим не все одно.
3
Постарайтеся придумати, чим ви можете допомогти скорботному (це залежить від того, наскільки ви близькі). Ви можете запропонувати приготувати вечерю або допомогти з прибиранням будинку. Але зробіть це в тому випадку, якщо ви дійсно хочете бути корисним в цей важкий час.
4
Кращий спосіб висловити співчуття - прийти на похорон (а згодом - на поминки і зустрічі через тиждень і місяць після похорону). Скорбящие оцінять той факт, що ви прийшли їх підтримати.
На жаль, в житті трапляються сумні події. Коли з кимось із знайомих відбуваються неприємності або хтось перебуває в глибокому горі від нестерпної втрати, хочеться висловити співчуття, допомогти людині не зламатися, підтримати його в скрутну хвилину. Але не всі вміють і знають, які слова підібрати для вираження своїх почуттів, доречно це буде і т.д.
Вам знадобиться
  • Телефон, інтернет, ручка, папір
Інструкція
1
Висловлюйте своє співчуття щиро. Людині доведеться пройти через страждання, приділіть йому щиру увагу. Висловіть готовність прийти йому на допомогу. Як правило, небагатослівна мова від серця набагато дієвіше чергових фраз. Такі слова заспокоюють і зціляють.
2
Висловлюйте співчуття особисто при першій можливості. Якщо у вас немає можливості це зробити, напишіть листа. Для цього не потрібно вибирати спеціальний момент або день. Пишіть від душі, без зайвих фраз і емоцій. Висловіть свою готовність допомогти, підтримайте свого близької людини.
3
Обов'язково питайте дозволу на дзвінок або зустріч. Так ви допоможете людині позбутися відчуття, що від нього більше нічого не залежить. Ви допоможете йому повернути віру в себе і в свою значимість, додасте йому впевненість. При цьому краще вжити такі питання: «можна я подзвоню тобі завтра?» Або «можу я під'їхати до тебе днями?».
4
Не втрачайте зв'язок з людиною, потребує співчуття, навіть якщо він не хоче нікого бачити. Коли людина пригнічений і воліє справлятися зі своїм становищем самостійно, це зовсім не означає, що йому не потрібна допомога. Обов'язково знайдіть привід зв'язатися з ним. Використовуйте автовідповідач, повідомлення, напишіть листа, вдамося до допомоги сусідів. Тільки не залишайте людину наодинці з собою в цій важкій ситуації. Однак пам'ятайте, що надмірне і занадто настирливе увагу теж недоречно. Будьте ненав'язливі і тактовні.
5
Переключайте увагу людини на позитивні зв'язку з подією. В розмові акцентуйте світлі моменти минулого. Говорячи про майбутнє, намагайтеся підтримати впевненість людини у власних силах. Закріплюйте ті моменти, коли людина заспокоюється. Частіше фокусуйте його увагу на них. Спробуйте умовити його піти куди-небудь разом. Це допоможе відволіктися від неприємних думок.