Як чистити валянки.

Відгадайте загадку: «тепла зимова взуття, дуже зручна і гігієнічна, родом з Росії». Звичайно, валянки! Тим більше, зараз завдяки дизайнерам і модельєрам, які звернули до них інтерес, з'явилися такі моделі, які не соромляться взувати манекенниці з світовим ім'ям, наприклад, Наомі Кемпбел (у неї вони яскраво-червоні) і Клаудія Шифер (укорочені валянки рожевого кольору). Надихнувшись їх прикладом, дівчата все частіше купують цю споконвічно російську взуття. І не важливо, які саме валянки ви купите - витончені для міста чи самі що ні на є звичайні - сірі, коричневі, чорні. Потрібно пам'ятати, що за ними потрібен спеціальний догляд. Загальновідомо, що валянки не можна мити. Але як же в такому випадку очистити їх від бруду і пилу?
Інструкція
1
Невелика кількість пилу і сухого бруду відчищає щіткою. Для цієї мети її потрібно підібрати досить жорстку. Також підійдуть пемза і мелкозернистая шкурка.
2
Якщо валянки промокли і сильно забруднилися, не лякайтеся, це можна виправити наступним чином: зробити теплий мильний розчин, гарненько протерти валянки цим розчином, набити їх папером, дати висохнути і вже висохлі, почистити щіткою.
Зверніть увагу
Крім калюж у валянок є ще один ворог - моль, яка із задоволенням ласує повстю і шерстю, з яких зроблена ця взуття. Тому, по закінченні зимового сезону, обов'язково потрібно провітрити валянки, просушити їх і ретельно вичистити. Після цього покладіть валянки в мішок (або просто загорніть в щільну папір) і покладіть в упаковку якийсь спосіб від молі.
Корисна порада
Є ще кілька важливих порад, як зберегти валянки. Один з найголовніших - ніколи не носити їх в сиру погоду і обходити калюжі стороною! Вони не пристосовані для цього і попросту не вміють протистояти волозі і бруду. Але, якщо раптом таке сталося, дотримуйтесь правил, викладені вище. Також запам'ятайте, що оптимальна температура, при якій повинні сохнути промоклі валянки, - кімнатна. І ні в якому разі не сушіть їх на опалювальних приладах: мінімальний збиток - вони втратять форму, максимальний - затвердіють так, що їх буде неможливо носити. При покупці валянок бажано придбати відразу засоби догляду за ними. В ідеальному наборі повинні бути присутніми: - спеціальна водовідштовхувальна просочення для замші та овчини; - щітка для догляду за овчиною; - засіб для чищення валянок; - освіжувач