Як зробити лосьйон з ефірними маслами. лосьйони з ефірними маслами.

Ефірні масла виробляються з квітів, листя, насіння і кори рослин. В них містяться летючі рослинні сполуки, які протягом століть використовувалися в медичних, косметичних та кулінарних цілях. Оскільки їх не можна застосовувати на шкірі в нерозбавленому вигляді, можна безпечно використовувати їх корисні властивості, додавши ефірні масла в лосьйон.

Ефірні олії можуть вивітрюватись, якщо довго тримати їх на жарі, тому їх треба додавати в лосьйон, коли він прохолодний. Ефірні олії можна використовувати окремо або в поєднанні, як ароматична добавки, консерванту або живильного компонента лосьйону.

Для того щоб зробити лосьйон з ефірними маслами, вам знадобиться:

- дистильована вода;

- хлорний відбілювач ;

- рослинне масло;

- емульгуючий віск;

- консервант;

- ефірне масло;

- піпетки;

- волоть або погружной блендер;

- миски для збивання;

- мірні склянки;

- мірні ложки;

- пляшка чи банку.

Створення рецептури

1. Визначте, скільки грамів лосьйону ви збираєтеся зробити, і яка кількість кожного інгредієнта додасте. Для основних складових рекомендується наступне процентне співвідношення: вода - 60-80%, масло - 10-30%, емульгуючий віск - 3-7%. Використовуйте консервант відповідно до вказівок на упаковці. Переконайтеся, що відсотки в сумі дають 100.

2. Помножте кількість грамів за вашим рецептом лосьйону на число між 2,5 і 3. Це буде кількість крапель ефірного масла, яке треба додати. Округліть число.

3. Запишіть рецептуру з усіма інгредієнтами. Увімкніть кількість води, масла, емульгирующого воску, консерванту, ефірного масла і будь-яких інших складових.

4. Продезінфікуйте ваші інструменти і ємності, вимочивши в 10% -ому розчині хлорного відбілювача протягом 20 хвилин. Промийте у чистій воді і просушіть.

Приготування лосьйону

1. Відміряйте кількість води і масла. Налийте масло і воду в окремі ємності. Відміряйте емульгуючий віск і додайте його в масло.

2. Нагрійте воду до легкого кипіння. Додайте ще води, якщо частина її википіла. Нагрійте олію і віск, поки він не розтане.

3. Повільно помішуйте масло з розтопленим воском. Влийте воду тоненькою цівкою. Не переставайте заважати. Коли ви віллєте всю воду, збийте мітелкою або блендером на середній швидкості. Розчин води і масла повинен нагадувати зняте молоці, але деяка кількість масла може плавати на поверхні на цій стадії приготування.

4. Продовжуйте збивати в міру того, як утворюється емульсія. Залиште остигати на 3 хвилини. Знову збийте, перемежовуючи з охолодженням, поки лосьйон не прийме консистенцію густого крему. Додайте ефірне масло, щоб воно проникло в лосьйон, і збийте на середній швидкості. Коли лосьйон буде потрібної консистенції, припиніть збивати. Налийте лосьйон в пляшку або банку.