Як затирати плитку.

Після укладання керамічної плитки шви слід затерти, використовуючи спеціальні затирочні суміші, які захистять потрапляння вологи під плитку і послужать прекрасним елементом декору. Правильно підібравши колір затирочної суміші, можна перетворити зовнішній вигляд будь плитки.
Вам знадобиться
  • Затирочная суміш, гумовий шпатель, ємність для розведення суміші, вода, губка, суха ганчірка.
Інструкція
1
Затирку слід проводити не раніше, ніж через 10 - 12 годин після укладання. Почніть з очищення плиткових швів від залишків плиткового клею. Як би ви не старалися укласти плитку , що не забруднивши шви, все одно клей потрапляє в зазори між плиткою, і встигає засохнути до моменту затірки. Тому дійте акуратно, щоб не пошкодити краю плитки.
2
Розведіть затирочні суміш в невеликої ємності. Суміш швидко сохне, і велика кількість готової суміші ви фізично не встигнете виробити.
3
Візьміть гумовий шпатель і нанесіть невелику кількість суміші на шов. Тепер рухом шпателя по поверхні плитки вздовж шва зберіть надлишки суміші. Повинен вийти рівно заповнений сумішшю шов. Якщо залишилися прогалини, то в такі місця нанесіть ще суміш, і знову зберіть шпателем надлишки. Діючи за цим принципом, виконайте затірку всіх швів.
4
Поки затиральна суміш до кінця не затверділа, візьміть вологу губку і обертальними рухами пройдіть по всій поверхні. Дочекайтеся висихання поверхні плитки і сухою ганчіркою видаліть залишки суміші.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nz2f1jeR4TM
Щоб ваш ремонт не перетворився на нескінченний процес, потрібно підходити до справи злагоджено і грамотно. Такого ставлення вимагає до себе кожен етап робіт. Не є винятком і затирка швів.
Вам знадобиться
  • - затирка;
  • - гумовий шпатель або Затирочний мішок;
  • - губка і чиста ганчірка;
  • - невелика кисть або малярський валик;
  • - відро з водою;
  • - засоби індивідуального захисту.
Інструкція
1
Не починайте затірку швів, поки плитковий клей не висохне повністю. Шви необхідно очистити від забруднень (сміття, пилу), прибрати ділильні хрестики. Поверхня повинна бути ретельно підготовлена.
2
Якщо ви працюєте з неглазурованої плиткою, то обов'язково змочіть бічні грані водою. Неглазурована поверхню вбирає вологу, що міститься в затирці, від чого вона буде швидко висихати і, як наслідок, погано триматися між швами. При цьому стежте, щоб волога не накопичувалася в надлишку в міжплиткових швах, а також на плитці. Зайва волога може пошкодити затірку, через що з часом вона стане розтріскуватися. Детально дізнатися про пропорції замішування затірки і умовах її застосування можна дізнатися з інструкції, яку розташовують на упаковці. Глазурована плитка не вимагає попереднього змочування. Її можна затирати, як тільки клей висохне.
3
Затирати міжплиткові шви необхідно одним з двох методів: з використанням затирочного мішка або гумового шпателя. Розведена водою затирка викладається на плитку і розподіляється по швах. Намагайтеся не розмазувати розчин, а втирати в шви. Повністю заповнивши один шов затіркою, переходите до наступного. Чи не захоплюйте занадто велику ділянку і вчасно протирайте оброблену поверхню плитки вологою ганчіркою, не даючи затирці пересихати. Пам'ятайте: розчин придатний до роботи тільки 20 хвилин. Тому, не робіть великих змусив. Шпатель тримають по відношенню до плитки під кутом 30 градусів. Наносять затірку рухами по діагоналі.
4
Затирочний мішок використовують в тих місцях, які буде складно згодом очистити. Мішок наповнюється заздалегідь приготовленою затіркою і за допомогою спеціального наконечника розчин наноситься безпосередньо в шви. Спочатку заповнюються горизонтальні шви, а після - вертикальні.
Зверніть увагу
Затирки виготовляють на основі цементу або епоксидної смоли. При цьому застосування епоксидних затерли, у зв'язку з їх вузький консистенцією, можливо тільки в широких швах (понад 6 мм).
Корисна порада
Важливе значення має колір обраної вами затірки. Так, біла затирка в поєднанні з темними кольорами плитки підкреслює геометричне розташування швів. Затирка в тон плитки приховує погрішності укладання. Колір затірки також впливає на її зовнішній вигляд з часом. Темні затірки схильні до втрати блиску, а білі можуть покритися жовтим нальотом.