Як поставити шипи на гуму.

Якщо вам шкода розлучатися зі своїм залізним конем на час ожеледиці та снігу, рішення просте - поставте шипи на свою літню гуму.

Звичайно, брати покришки потрібно старі, які не шкода буде проткнути. Шипи з них ви вже не витягнете. Хоча якщо і витягніть, гума вже буде не придатною.

Роль самих шипів виконуватимуть заздалегідь куплені вами саморізи. Знадобиться їх штук 500 (або більше, беріть із запасом), а за розміром вони повинні бути самі короткі, що знайдете. Щоб шипи були не дуже гострими, сточите їх небагато наждаком.

Самонарізи ви будете закручувати шуруповертом, але для початку потрібно визначити, куди їх вкручувати. Для цього візьміть шило і пробивайте в шині отвори зовні всередину. Для гарного накату на середину покришки шипи краще не ставити, але тоді гальмувати і розганятися буде складніше. Якщо ви плануєте кататися виключно по утрамбованому снігу, шіпуйте повністю. По краях краще ставити шипи через 1, а на плямі контакті повинно бути 3-4 самореза.

Потім виверніть шину, на ній будуть видні сліди від шила, візьміть шуруповерт і вкручуйте по саморізи в кожне з них. Головне, щоб вилазили вони перпендикулярно до самої покришці. Попередньо отвори можна змастити машинним маслом, щоб шипи закручувалися простіше.

Щоб не пошкодити камеру, чи не вивертаючи гуму, проклейте її декількома шарами пластиру. Після цього акуратно виверніть покришку шипами назовні. Зимова гума готова.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1-S10STp3_4
Багато водіїв в зимовий час воліють шиповану гуму демісезонний варіант. Це обумовлено і стилем водіння конкретного автолюбителя і бажанням відчувати впевненість при водінні в умовах слизької дороги. Як же правильно вибрати шиповану гуму і встановити її на ваше авто?
Вам знадобиться
  • - вивчення ринку в області шиповану гуми;
  • - монтажні інструменти, використовувані для заміни покришок;
  • - навички ремонтних роботи в автомобільній галузі.
Інструкція
1
Вибирайте шиповану гуму, сертифіковану тільки для використання на російських дорогах. Особливу увагу приділіть відповідності обраної «шиповки» вашої марці і моделі авто. Шипована гума має такі параметри, як жорсткість, матеріал, з якого виготовлені шипи , розміри шипів. Ви повинні бути впевнені, що автомобіль, «взутий» в шиповану гуму, поводитиметься на дорозі адекватно вашому управлінню ним.
2
Замініть гуму шляхом «разбортірованія» літньої гуми. В камерному колесі це робиться за допомогою двох монтувальних рейок. Вставляєте рейку в зазор між покришкою і ободом колеса і віджимаєте гуму в напрямку виведення покришки з обода. Фіксуєте рейку. Вставляєте другу рейку в край віджатої покришки. Повторюєте віджим, як і у випадку з першою рейкою. Потім демонтіруете покришку з обода колеса.
3
Наступним етапом ви повинні монтувати шиповану покришку. Для цього одягаєте один край на обід, за допомогою монтувальних рейок віджимаєте другий край таким чином, щоб покришка повністю одяглася на обід.
4
При монтажі і демонтажі шиповану гуми, для полегшення процесу варто трохи нагрівати гуму. Для цього розігрійте внутрішні краю гуми за допомогою паяльної лампи. Робіть це акуратно і рівномірно, щоб не деформувати поверхню впливом високої температури.
Зверніть увагу
Автомобільні шини - це вузол, який напряму контактує з поверхнею дорожнього покриття. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще довірити фахівцеві заміну літньої гуми на шиповану зимову. Неправильна заміна шин може привести до помилок в електроніці автомобіля, так як особливо на моделях останнього покоління, встановлені високотехнологічні датчики, які автосервіс може перевірити лише за допомогою спеціального діагностичного обладнання.
Корисна порада
Розширення покришки під час нагрівання полегшить всі процеси по монтажу та зменшить час робіт із заміни гуми.