Як встановити маяки. правильна установка маяки.

Правильна установка маяків на етапі виконання оздоблювальних робіт заощадить сили і час і дозволить домогтися рівної поверхні. Розглянемо технологію установки маяків для штукатурення стін з використанням металевих маякових профілів.
Вам знадобиться
  • Перфоратор, дюбель-цвяхи завдовжки не менше 45мм, шуруповерт або викрутка, гіпсова штукатурка, металеві маякові профілі, шпатель, ємність для розведення штукатурки, рівень, металеве правило, схил, шнур.
Інструкція
1
Починайте роботу від кута приміщення. Маяки встановлюватимуться на стіну вертикально. Спочатку встановіть перший попередній маяк за допомогою дюбель-цвяхів на відстані 100 - 150 мм від кута. Для цього просвердлите в стіні трохи нижче рівня стелі отвір і вставте в нього дюбель-цвях. Укрутите шуруп так, щоб він виступав над рівнем стіни. Прив'яжіть до капелюшку схил і опустіть майже до підлоги. В стіні, трохи вище підлоги, просвердлите отвір біля шнура виска і вставте в нього дюбель-цвях. Відрегулюйте обидва шурупа так, щоб їх капелюшки були на одному рівні з схилом.
2
Виконайте ці ж дії на іншому краю стіни. Рівень виставлених шурупів перевірте вертикально поставленим правилом - стіна не повинна виступати. В результаті у вас з'являться два попередніх маяка, які з 4 шурупів і утворюють 4 точки майбутньої площині стіни.
3
Тепер натягніть між верхніми і нижніми шурупами шнур, і додайте проміжні точки опори за допомогою дюбель-цвяхів. Після цього натягніть шнур горизонтально між двома верхніми точками в одному і іншому кутку стіни і додайте кілька проміжних точок з кроком в 500 - 600 мм. Виконайте ці ж дії з іншими точками по горизонталі. Перевірте за допомогою правила загальну площину стіни в встановлених точках.
4
Можна переходити до поетапної установці маякових профілів. Установку слід виробляти по черзі - спочатку один вертикальний маяк, потім наступний, і так до кінця. Гіпсова штукатурка швидко сохне, тому не прагнете охопити все відразу. Розведіть гіпсову штукатурку і нанесіть її шпателем біля кожного шурупа по вертикалі. Приставте маяковий профіль і «втирайте» його в капелюшки шурупів так, щоб він щільно доторкнувся до кожної точки. Перевірте встановлений маяк за рівнем. Виконайте монтаж решти маякових профілів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W6oaE0C9MzI
Корисна порада
Не забувайте постійно перевіряти вертикальний і горизонтальний рівень встановлених елементів, і при необхідності поправляйте їх. Так ви досягнете максимально рівній площині.
Виробництво будівельних робіт, пов'язаних із заливкою бетонної підлоги, тротуарів або площадки для майбутньої альтанки, а також штукатурення стін і укладання керамічної плитки з ідеально рівною поверхнею без застосування «маяків» практично неможливо здійснити.
Вам знадобиться
  • - маяки,
  • - цементний розчин - 1 відро.
Інструкція
1
Установка металевих або пластикових «маяків» залежить від призначення споруджуваного будівельного об'єкта в майбутньому.
2
Як приклад розглянемо використання даного допоміжного устаткування в ході підготовки до заливання бетоном якоїсь горизонтальною площі.
3
Припустимо, що котлован вже виритий, його відсипання вироблена і виставлена опалубка. Далі визначається верхній край майбутнього майданчика, за яким і починається установка «маяків» на цементному розчині.
4
Якщо поверхня планується спорудити з ухилом (вимощення навколо цокольного поверху будинку), то «маячки» нарізаються по ширині доріжки і встановлюються поперек неї, з зменшенням висоти заливки в протилежну від стіни сторону. На розчин в даному випадку спираються тільки кінці відрізків допоміжного устаткування, що не виходять за опалубку.
5
Нарізані заготовки розміщуються з однаковою шириною між ними, приблизно 700 мм. Їх верхні кінці виставляються строго по горизонтальному рівню (водяному, будівельному чи лазерному). Аналогічним способом вирівнюються і нижні кромки «маячків».
6
Після того як розчин, на якому встановлені « маяки » застигне, проводиться заливка бетону в опалубку.
Зверніть увагу
При виробництві штукатурних робіт «маяки» ставлять аналогічним способом, з тією лише різницею, що розміщуються вони по вертикальному рівню.