Як очистити монтажну піну.

Монтажна піна, вживана в будівництві та ремонті для заповнення технологічних швів і пустого простору, дуже погано піддається очищенню. Потрапляючи на поверхню дверей, стін або меблів, піна глибоко в'їдається всередину, і не завжди може бути видалена без сліду.
Інструкція
1
Працюючи з монтажною піною, найкраще буде запастися одним із спеціальних засобів для видалення монтажної піни, які продаються в будівельних магазинах. Деякі засоби підходять тільки для видалення свіжої піни, а деякі можна використовувати і для очищення поверхні від слідів затверділої піни.
2
Слід знати, що піна видаляється далеко не з усякою поверхні. Наприклад, зчистити залишки монтажної піни з тканини, швидше за все не вдасться, а змиваючи піну з лакофарбового покриття, найчастіше не уникнути появи плями. Тому, найкраще оберегти себе від неприємних наслідків заздалегідь, накривши плівкою все, на що може потрапити піна під час роботи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tBGGucNjHsQ
Корисна порада
Не використовуйте для видалення піни звичайні розчинники, такі як уайт-спірит і т.п. Користі від цих коштів буде мало, а ризик пошкодити покриття буде великий.
Досить часто з цією проблемою стикаються не тільки професійні монтажники, а й звичайні люди, які роблять ремонт у себе в будинку. Монтажна піна стала незамінна в багатьох випадках, пов'язаних з ремонтом: монтажем вікон або дверей. Буває, що вона потрапляє на одяг і тоді виникає актуальне питання - а як же позбутися від цієї в'язкої маси, яка липне практично до всього?
Інструкція
1
Видаляти монтажну піну з одягу найкраще, поки вона не засохла. Для цього в господарських магазинах, де ви купували монтажну піну, купуєте рідина для видалення макрофлексом. Також можна спробувати видалити піну розчинником, однак при цьому на одязі може залишитися пляма від розчинника (все залежить від якості тканини). Свіжа монтажна піна добре видаляється з одягу за допомогою очищеного бензину (тільки в жодному разі не використовуйте звичайний). Згодом поперіть білизна з застосуванням "Ваніша". Якщо це остаточно не допоможе вам позбавитися від ненависного плями, купите в аптеці димексид (диметилсульфоксид) і спробуйте ім. До речі, даний засіб досить ефективно видаляє не тільки монтажну піну, але і суперклей.
2
Наступний спосіб вельми оригінальний, проте діє на 100%. Всі чудово знають, що монтажна піна боїться ультрафіолетового випромінювання. Дайте їй гарненько підсохнути. Багато часу це не займе, так як монтажна піна висихає досить швидко. Потім вивісите забруднену одяг на сонечко, прямо під прямі промені, якщо літо на дворі або скористайтеся ультрафіолетовою лампою. Можливо, що доведеться довго чекати, однак результат буде втішати. Піна зруйнується, і від плями не залишиться й сліду.
3
Якщо монтажною піною виявилися заляпані двері або підлогу, а вона вже встигла підсохнути, тоді вам доведеться видаляти її з поверхні механічним шляхом (зскрібати негострим ножем), так як очищаючі засоби в цьому випадку не завжди допомагають. До речі, з дерев'яних поверхонь видалити монтажну піну дуже легко. Зрізаєте ножем те, що можна зрізати, а залишки засохлої піни зачищаєте за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Таким же чином можна видалити засохлу монтажну піну з будь-яких поверхонь, але результат може бути не 100%. Проте ефект від цього однаково буде. Майте на увазі, що використовуючи грубу наждачку, ви ризикуєте подряпати поверхню, тому будьте акуратними.