Як скласти бюджет відпустки.

Ви давно мріяли про відпустку, і нарешті збираєтеся відправитися на заслужений відпочинок. Але справжньою дилемою стає питання, як провести відпустку, не страждаючи воланням, так званої, «внутрішньої жаби», мовляв, скільки ж грошей ми відвалили за цю поїздку і як би не витратити тут всю свою річну зарплату з такими цінами на все? Сплануйте свій відпускний бюджет заздалегідь.

Найбільше грошей, як правило, витрачається на транспорт і проживання. Виберіть найдешевший варіант, однак у той же час не економте на якості. Це ж все-таки ваш відпочинок. Пошукайте недорогі авіалінії і готелі, почитайте відгуки. Готель може бути і двозірковим, а, по суті своїй, він зійде і за звичайні чотири зірки.

Другим пунктом завжди йде їжа. Навіть якщо ви живете в готелі, де все включено, іноді в список «необмеженого споживання» не включають алкоголь та інші напої, уточніть цей момент. Дізнайтеся, який середній рахунок в ресторанах того місця, куди ви збираєтеся, але не забувайте і про гроші «на чай».

Заздалегідь дізнайтеся, скільки коштуватимуть квитки на відвідування тих чи інших пам'яток.

Крім того, зазвичай багато грошей іде ще й на сувеніри для друзів і родичів. Якщо ж ви маєте намір ще походити по магазинам, порівнюйте розмір середніх цін на речі в конкретній країні з вашими шопоголіческімі апетитами.

Якщо ви більш менш прикинули витрати на всі вище перераховані пункти, запишіть їх і накиньте ще відсотків десять на цю суму. У вас вийде цифра, яка і складе ваш відпускної бюджет, з яким ні про що не потрібно турбуватися.