Як виховати в собі людину. якості людини які потрібно в собі виховувати.

Філософське питання - що робить людини людиною - задавали собі багато. Намагалися на нього відповісти і великі мислителі, педагоги, письменники і соціологи, і кожен з нас. Мабуть, головною відмінною рисою людини є моральність - добровільне бажання слідувати моральним нормам і правилам, а також бажання спокутувати свої помилки і самовдосконалюватися, навчаючись на них. Виховати в собі людини - кінцева мета нашого життєвого шляху і наше призначення.
Інструкція
1
Для цього насамперед необхідно визначити для себе дуже чітко поняття добра і зла. Це стосується не кожної незначної дрібниці, а декількох принципових речей, які сформульовані, наприклад, в десяти біблейських заповідях. Ці моральні цінності повинні бути притаманні не тільки віруючій людині, але і людині взагалі як істоті соціальному.
2
Але і суворе виконання цих заповідей ще не робить людини таким. Розвивайте в собі доброзичливе ставлення до людей. Для того щоб щиро бажати добра іншим, треба мати велику силу духу. Уміння співпереживати і по-доброму ставиться до оточуючих - це результат великої внутрішньої роботи над собою.
3
Для того щоб не тільки любити, але й поважати інших людей, розвивайте власну людську гідність. Але здорове прагнення до самодосконалості не повинно виливатися в бажання принизити оточуючих. Висока принциповість і вимогливість до собі, нетерпимість і непримиренність до зла повинна супроводжуватися вмінням розрізняти необразливі людської слабкості і справжні пороки, що руйнують душу.
4
Справжнім людським якістю є і вміння відчувати свою провину, яке має неодмінно супроводжуватися бажанням спокутувати її і усунути наслідки. Умійте принести свої вибачення, це показує не слабкість, а дійсну внутрішню силу людини , що може знайти на це сили.
5
Станьте самі для себе головним суддею, контролюйте свою поведінку, поступайте завжди чесно, керуючись мораллю і добротою.