Як почати в'язати шапку.

Якщо ви освоїли техніку в'язання гачком або спицями, то можна перейти до виготовлення найпростіших виробів. Напевно, найпростіше закріпити початкові навички, почавши в'язати шапку і шарф. Шарф - виріб дуже просте, а ось шапка потребують певний вправності.
Інструкція
1
Перш ніж в'язати, продумайте колір твого вироби. Зазвичай шапка повинна гармоніювати або з взуттям, або з пальто або курткою. Дуже важливо, щоб модель доповнювала ваш образ, а не вступала з ним у протиріччя. Коли, нарешті, все попередні розрахунки про модель і кольорі зроблені, можна переходити до пряжі.
2
Пряжа повинна відповідати обраному фасону і в'язці. Майте на увазі, що візерунки виглядатимуть красиво, якщо пряжа товста і об'ємна. Під пряжу підбираємо і спиці або гачок. Якщо вибір вас утрудняє, можна порадитися з продавцем-консультантом, який допоможе підібрати відповідний розмір інструменту для в'язання.
3
Потім зніміть розміри і зробіть викрійку вироби. Необхідно знати обсяг голови і скільки сантиметрів від тулії шапки до вашої маківки. Потім треба зв'язати зразок основного візерунка, порахувати, скільки петель треба зробити, щоб ширина відповідала обсягу голови. Не забудьте додати невеликий простір, щоб шапочка сиділа не надто щільно. Важливо продумати маківку: чи буде пряжа збиратися на гумку або до вузької частини шапки буде поступовий перехід, із закриттям зайвих петель в процесі в'язки. Зробивши необхідні розрахунки, занести їх на викрійку. Тепер можна приступати до в'язання.
4
Якщо шапочка в'яжеться спицями, то знизу зв'язати гумкою 2Х2 або 1Х1 пару сантиметрів, хоча іноді можна почати і з хусткової в'язки. Якщо в'яжете гачком, починайте в'язати зверху. Далі дивіться на вашу викрійку і розрахунки і сміливо просувайтеся вперед!