Як налаштувати яскравість монітора.

Налаштування яскравості монітора дуже важливий крок. Рекомендується її зробити перед початком роботи з графічними файлами. Це не дуже складна процедури, вона не забере у вас занадто багато часу.
Інструкція
1
Для того щоб налаштувати яскравість монітора часто використовують програму Adobe Gamma, що поширюється безкоштовно разом з графічними додатками Adobe. Це програма допомагає зробити налаштування профілю монітора . При коректному виконанні кроків точність настройки буде співвідноситися з калібруванням монітора спеціальними інструментами. Перед тим, як ви будете встановлювати Adobe Gamma, переконайтеся, що на комп'ютері немає інших програм для настройки монітора , інакше імовірний конфлікт програм, що виключить правильну роботу колірних профілів. Перед запуском Adobe Gamma відключіть всі профілі. Виконайте наступну послідовність: Пуск - Панель управління - Екран - Параметри-Додатково - Управління кольором, після цього видаліть всі профілі, встановлені за замовчуванням, які є.
2
Запустіть Adobe Gamma з панелі управління. Програма запропонує два варіанти роботи: в режимі матер (тобто покроково) або в режимі контрольна панель. Виберіть режим майстер.
3
Наступним кроком пропонується скористатися вже існуючим колірним профілем або створити новий. Дайте назву новому колірному профілем.
4
Після цього потрібно налаштувати контрастність і яскравість монітора . Для цього відкрийте тією програмою, якою будете працювати з графічними файлами, додаткове зображення для настройки монітора (його можна скачати в інтернеті). Для настройки ЕПТ монітора встановіть контрастність і яскравість монітора на максимум, після чого, дивлячись на зображення, поступово зменшуйте їх до комфортного рівня. Для настройки ЖК монітора встановіть значення яскравість - 0%. А значення контрастності - 100%. Після цього дивіться на зображення і плавно додавайте яскравість, поки фон зображення не придбає сірі відтінки. Після цього поступово зменшуйте контрастність до комфортного стану. Робіть невеликі перерви для відпочинку очей при настройки ЖК монітора , так як цей процес вимагає великої уважності та напруги.
5
Як наступний крок майстер настройки запропонує тип люмінофора, який використовується на конкретно вашому моніторі. На сайті виробника монітора або в документації до нього є ця інформація в координатах X і Y. Вкажіть їх в майстрові настройки, використавши для цього режим Сustoms. Якщо у ЖК монітор, то залиште це значення за замовчуванням.
При покупці нового монітора вам може здатися, що всі зображення на ньому виглядають неприродно яскраво або навпаки надто тьмяно, що кольори спотворені. В цьому випадку ви можете постаратися самостійно налагодити контрастність і яскравість екрану без застосування спеціальних програм.
Інструкція
1
Наведені нижче поради дозволять вам поліпшити якість відображення картинки на моніторі, зробити кольори більш природними, зняти навантаження на очі від надмірної яскравості. Але вони не є посібником з професійної калібруванню монітора .
2
Знайдіть меню зміни яскравості і контрастності вашого монітора . Найвірогідніше, на лицьовій або бічній панелі ви виявите кнопку Menu. Натисніть на її.
3
Поруч з Menu повинні знаходитися ще кілька кнопок, які дозволять переміщатися по розділах меню. Наприклад, це можуть бути клавіші зі стрілочками.
4
Загалом розділі меню знайдіть категорію «Яскравість/Контрастність». Обидва цих параметра зазвичай знаходяться в одному підрозділі.
5
Меню вашого монітора може бути представлено у вигляді значків без підписів. Параметр «Яскравість» зазвичай зображується кольоровим або чорно-білим схематичним сонечком. А параметр «Контраст» позначається у вигляді кола, квадрата або іншої геометричної фігури, розділеної на дві частини вертикальною лінією. Одна з частин такої іконки найчастіше виділена білим кольором, інша - чорним.
6
Для зручності настройки параметри «Яскравість» і «Контраст» можуть бути винесені на лицьову або бічну панель монітора у вигляді самостійних кнопочок.
7
Перейдемо безпосередньо до налаштування. Візьміть аркуш звичайного білого паперу. Покладіть його на свій робочий стіл перед монітором. Відкрийте порожній документ в програмі «Блокнот». Це робиться для того, щоб ви могли оцінити, як відображається білий колір на вашому моніторі.
8
Наведіть повзунок параметра «Яскравість» доти, поки білий колір на моніторі не почне схожий з кольором листа перед вами. Це абсолютно суб'єктивне сприйняття, при якому головним і єдиним критерієм є саме ваша думка. Чи не радьтеся з сторонніми людьми, які не збираються працювати за цим же монітором.
9
Щоб успішно налаштувати контраст, підберіть дві фотографії: людину в абсолютно білій сорочці і людини в однотонної чорній сорочці. Пересувайте повзунок параметра «Контраст» доти, поки не стануть чітко помітні складки обох сорочок. При необхідності ще раз трохи подкорректируйте яскравість .
10
Можливо, спочатку вам здасться, що монітор став тьмяним або жовтуватим. Це обман зору після надмірно високих стандартних налаштувань яскравості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wRNJ6zyl4p8