Як відремонтувати акумулятор.

Вранці, швидко зібравшись на роботу, поспішайте в гараж, де стоїть ваша машина, вставляєте ключ в замок запалювання, і - нічого, двигун не заводиться. Причин може бути багато, і одна з них - проблеми з акумуляторної батареєю.
Інструкція
1
Явні ознаки того, що акумулятор на вашому автомобілі несправний - це проблеми при запуску двигуна, відмова в роботі електроприладів при вимкненому двигуні. Необхідно визначитися відразу - чи можливий ремонт. Якщо акумулятор сучасний і не обслуговуються, то в разі виходу його з ладу (крім порушень цілісності корпусу), акумулятор ремонту не подлежіт.Основние причини, що викликають вихід акумулятор з ладу: 1. Неправильна експлуатація: • не проводиться регулярна перевірка рівня електроліту, його щільності; • не видаляються окис, бруд з межелементних перемичок; • не перевіряється щільність затяжки і мастила клем акумулятора; • не перевіряється надійність закріплення аккумулятора.2. Постійний перезаряд.3. Чи не витримана норма щільності електроліта.4. Неякісне виготовлення пластин акумулятора.
2
Найчастіше відбувається відмова не всього акумулятора відразу, а однієї або декількох його секцій (банок). Визначити відмовив банку можна за допомогою навантажувальної вилки. Якщо напруга на її полюсах менш 1,7V і під навантаженням воно «йде» на нуль, відзначаємо несправну банку і міняємо ее.Для цього розрізаємо дві межелементние перемички, прибираємо мастику між корпусом акумулятора і кришкою банки і дістаємо її з корпусу. Електроліт з акумулятора відсисаємо за допомогою гумової груші і зливаємо його в скляну ємність. Не можна зливати електроліт перевертанням акумулятора. Це може привести до того, що обсипалася з пластин в процесі роботи обмазка, що лежить до того на дні корпусу, потрапить на пластини і тим самим їх замкне. Заздалегідь підготовлену справну секцію пластин поміщаємо в корпус акумулятора замість прибраній, відновлюємо цілісність межелементних перемичок. Після чого відновлюємо герметичність корпусу за допомогою звичайного електропаяльника з металевою пластиною, одягненою на «жало» .Через заливний отвір заповнюємо банку чистим електролітом за рівнем, знімаємо пробки з інших банок і за допомогою зарядного пристрою заряджаємо акумулятор. Процедуру зарядки бажано повторити, попередньо розрядивши акумулятор після першої зарядки активним навантаженням.
3
Ремонт тріщин в корпусі акумуляторної батареї робиться за допомогою будь-якого клею на епоксидній основі. Поверхня тріщини попередньо очищається від пилу і бруду, обезжиривается, заповнюється клеєм. Після просушки - акумулятор готовий до роботи.
Зверніть увагу
Всі операції, пов'язані з порушенням герметичності акумулятора, необхідно робити в гумових рукавичках, захисних окулярах, не допускаючи попадання електроліту на відкриті ділянки шкіри, щоб не викликати її опіку.
Якщо операційна система на вашому ноутбуці повідомляє про неповну заряді батарей при постійному харчуванні, якщо ноутбук все менше часу працює від батарей або батарея перестала тримати заряд, значить батарею ноутбука пора ремонтувати . Перші заходи ви можете прийняти самостійно, користуючись вбудованими можливостями самого ноутбука.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Уважно вивчіть інструкцію до ноутбука або завантажте повний мануал з сайту виробника. В документації буде вказано, як провести відновлення батареї. А також буде написано, де знайти і запустити утиліту по відновленню. Як правило, з кожним ноутбуком при покупці надається інструкція на декількох мовах. Якщо такої немає, зверніться на офіційний сайт виробника.
2
Зайдіть в BIOS материнської плати ноутбука, натиснувши Del, F2 або Esc (залежить від ноутбука) на клавіатурі. Зайдіть в розділ Power, пошукайте пункт Start Battery Refreshing і натисніть Enter. Прочитайте повідомлення, яке з'явиться на екрані - в ньому буде вказана коротка інструкція до дій під час процедури відновлення.
3
Проведіть «тренування» батареї самостійно, якщо ноутбук не має вбудованих утиліт і у вас не Li-Ion батарея (дані батареї не вітають повний розряд). Для цього зарядите ноутбук повністю, а потім повністю розрядите. Якщо операційна система буде автоматично відключати ноутбук при настанні розряду і заважати повної розрядки, зайдіть в BIOS і дочекайтеся розрядки ноутбука. Повторіть процедуру три-чотири рази.
4
Якщо батарея взагалі перестала працювати, зверніться в сервісний центр. Краще звернутися в офіційний сервісний центр виробника, але якщо такого у вашому місті немає, зійде і загальний сервісний центр.
5
Якщо ви не досвідчений радіоаматор, не варто ремонтувати батарею власноруч. Батарея ноутбука складається з декількох елементів, один з яких міг вийти з ладу. Підшукати аналогічний - практично нездійсненне завдання, так як потрібно буде знайти елемент від такої ж батареї з тим же терміном вироблення. Якщо у вас є гарантія, зверніться в магазин, де був придбаний ноутбук.