Як завести акумулятор.

Невчасно розрядити акумуляторна батарея ще не привід для виклику евакуатора або буксирування автомобіля в сервіс. Ви можете завести машину, використовуючи акумулятор іншого авто - у автолюбителів це називається «прикурити».
Вам знадобиться
  • Провід для прикурювання.
Інструкція
1
Отже, щоб «прикурити» від іншого автомобіля, потрібно розташувати обидві машини поруч так, щоб акумуляторні батареї обох знаходилися в безпосередній близькості.
2
Відкрийте обидва капота, візьміть дроти для прикурювання і з'єднайте плюсові клеми акумуляторних батарей червоним проводом, а мінусові клеми - чорним. Перевірте надійність фіксації кріплень - поганий контакт не дасть можливості току піти по проводам.
3
Запустіть двигун автомобіля-«донора». Тепер можна дати можливість підзарядитися акумуляторам, почекавши 10 - 15 хв. або завести свій автомобіль і відразу зняти дроти. Акумулятор почне заряджатися від електрогенератора.
Зверніть увагу
Здійснюючи процес «прикурювання», переконайтеся, що ізоляція проводів не порушена. Не допускайте контакту проводів з корпусом автомобіля або деталями двигуна. Не допускайте сполуки плюсового і мінусового проводів, підключених до акумулятора.
Акумулятор має певний часовий ресурс, який поступово витрачається, і його ємність стає недостатньою для роботи. Колись він може сильно розрядитися від тривалого використання. Взимку ці проблеми посилюються. В результаті водії стикаються з проблемою заводу автомобіля без акумулятора.
Інструкція
1
Сучасні автомобілі оснащені комп'ютерами і інжекторами. Для них найкращим способом заводу стане запітиванія своєї машини від акумулятора інший. Для цього існують спеціальні дроти з зажимами для клем. Вони продаються в будь-якому автомагазині і дуже доступні за ціною. Варто придбати їх і зберігати в машині, навіть якщо у вас новий і стабільно працюючий автомобіль. Можливо, ви виручите когось на дорозі, давши «прикурити».
2
Щоб завести один автомобіль від іншого, поставте їх поруч, але так, щоб корпуса не стикалися. Необхідно включити нейтральну швидкість і гальмо стоянки на кожному авто. Закріпіть провід на плюсової клеми неробочого акумулятора, потім інший кінець прикріпіть до «плюса» робітника. Для простоти плюсові клеми можу бути позначені червоним кольором, а мінусові - чорним. Далі закріпіть кабель на «мінус» зараженого акумулятора, а потім відповідною клеми неробочого. Заведіть робочий автомобіль і залиште його прибуття 10-15 хвилин. Після чого, не глушачи працюючий автомобіль, спробуйте завести той, у якого акумулятор розряджений.
3
Якщо машину у що б то не стало треба завести, а проводів ні у кого немає, то можна вдатися до перестановки акумулятора. Зніміть акумулятори з машин. Поставте робочий акумулятор в автомобіль, який не змогли завести. Чи не закріплюйте його на корпусі і не закручуйте кріплення контактів клем. Заведіть машину. Чи не глушачи двигун, обережно від'єднайте робочий акумулятор і поставте неробочий. Добре закріпіть його і клеми. Проробляйте ці маніпуляції тільки при впевненості в своїх знаннях і навичках.
4
Якщо електроніка машини дозволяє, можна спробувати завести її під час руху. Для цього необхідно привести автомобіль в рух: попросити, щоб вас буксирували на тросі, скотитися по інерції з похилій поверхні або попросити допомоги, щоб вашу машину підштовхнули. Коли машина приведена в рух, проверніть ключ запалювання в робочий режим і включіть швидкість (краще обмежитися першою або другою). Даний спосіб вкрай шкідливий для машин з інжекторної подачею палива і є умовно забороненим.