Як зробити указку.

Указка - своеборазная візитна картка вчителя. Вона може багато сказати і про педагога, і про предмет. Лазерна указка, при всіх її достоїнствах, виявилася нездатною замінити звичайну.
Вам знадобиться
  • Дерев'яна рейка або броусок довжиною не менше 50 см
  • Ніж
  • Напильник
  • Наждачний папір
  • Лак для дерева
  • Рулетка або лінійка
Інструкція
1
Знайдіть відповідний шматок дерева. Оскільки указку зазвичай використовують в закритих приміщеннях, ніяких особливих вимог до породи дерева немає. Очистіть його від кори і як слід просушіть. Після цього необхідно обтесати заготовку, щоб вона була по всій довжині рівної товщини. .
2
Розмітьте заготовку. Від одного краю заготовки відміряйте 10 см на рукодятку і власне указку .
3
сточив кути рукоятки. Обстругати рукоятку до отримання рівної круглої поверхні. Дрібні зазори обробіть наждачним папером.
4
Обтешіте власне указку . Вона повинна бути в формі довгого конуса. Обробіть її напилком і наждачним папером. Покрийте указку лаком і дайте просохнути.
Зверніть увагу
Краще використовувати деревину листяних порід, оскільки в них немає смоли. На заготівлі не повинно бути вад і сучков.Ветка повинна бути по можливості прямої. Деревину краще вибирати взимку. Але, оскільки вам потрібен порівняно невеликий шматок, можна це зробити і влітку, і необов'язково зрізати гілку з живого дерева. Можна знайти підходящий шматок і на землі. Заготівля повинна бути тонкою і не дуже гнучкою, але міцною. Можна вирізати указку і з оргскла. Послідовність роботи та ж сама
Корисна порада
Рукоятку можна прикрасити резба. Указка не повинна відволікати увагу учнів, тому не варто використовувати особливо складний рісунок.Орігінальную складную указку можна зробити зі старої антени від радіоприймача. Для цього вам знадобиться ще гумова трубочка, по діаметру рівна самій товстій частині антени, і пластиковий наконечник від кулькової ручки. На самй широку частину указки надівається гумова трубочка, на вістрі - наконечник від ручки, і указка готова.Указка не повинна бути занадто острой.Вместо дерева можна використовувати текстоліт.Указка не обов'язково повинна бути в розрізі круглої. Вона може бути і плоскою.
Цей предмет знайомий кожному з дитинства. Він символізує шкільні роки і в особливо вразливих раніше викликає легкий трепет. Мова, звичайно ж, про вказівкою. На згадку про своє учнівство і в допомогу тим, хто вчить ваших дітей, ви можете зробити указку буквально за 20 хвилин.
Вам знадобиться
  • Дерев'яна рейка, рубанок, шкурка, лак
Інструкція
1
Візьміть рейку з міцного дерева. Її довжина повинна складати приблизно 70 сантиметрів, а в перетині - 2,5х2,5 см. На обох кінцях заготовки олівцем намалюйте восьмикутник, тобто відсіки всі чотири кути рейки з кожного боку. В восьмикутник впишіть коло, яке стосуватиметься всіх його сторін.
2
Рубанком зніміть грані по всій довжині рейки. Потім у получившегося восьмикутника зріжте кожен з кутів по довжині указки.
3
Далі обробляти виріб набагато простіше. Без сильного натиску рубанком пройдіться по всіх кутках шестнадцатіугольніка почергово. Повторюйте процедуру до тих пір, поки рейка не набуде циліндричну форму.
4
На одному з кінців заготовки намалюйте вертикальну і горизонтальну вісь. Від знайденої таким чином центральної точки відступите приблизно по 5 мм і намалюйте коло з діаметром 1 см - це верхній кінець указки.
5
Продовжуйте обробляти деталь, домагаючись звуження указки. Подумки розділіть її на 3 частини. На ділянці другої і третьої частин вона повинна поступово звужуватися у напрямку до верхнього кінця.
6
Готову указку обробіть спочатку великої, а потім дрібною шкуркою, кінці її закруглите. Покрийте виріб лаком.
Корисна порада
Зазвичай указку не красять. Однак якщо ви не дуже консервативні в цьому питанні, для різноманітності можна покрити її акриловою фарбою (відразу після обробки шкуркою), а потім - лаком.