Як навчитися слухати.

В бізнесі, та й в особистих відносинах дуже важливо вміти вислухати і правильно зрозуміти свого співрозмовника чи опонента. На жаль, ми не завжди вміємо це робити, в результаті чого виникають нерозуміння й образи.
Інструкція
1
Щоб оволодіти вмінням слухати співрозмовника, постійно розвивайте його в собі. Перебуваючи в громадському місці, в стані «самотності в натовпі» прислухайтеся, про що говорять люди, аналізуйте їхні розмови і робіть висновки.
2
Ви повинні розуміти, що вислухати і зрозуміти співрозмовника, насамперед, необхідно саме вам. По-перше, в розмові людина розкривається більш повно, ви дізнаєтеся його краще. По-друге, те, що ви його слухаєте, розташовує в більш відвертій бесіді, оскільки тим самим ви демонструєте своє шанобливе ставлення. По-третє, в бесіді ви можете зрозуміти, як людина ставиться саме до вас. Слухайте і робіть свої висновки.
3
Контролюйте себе на продовженні всього розмови зі співрозмовником; як тільки ви втрачаєте нитку і перестаєте вловлювати зміст, зосередьтеся і сконцентруйтеся. Ви можете тільки задавати уточнюючі питання, формулюючи їх послідовно, грунтуючись на отриманих відповідях. Після того, як він висловився, стисло сформулюйте співрозмовнику свій виклад його промови, щоб переконатися, що ви зрозуміли його саме так, як він хотів.
4
Намагайтеся під час розмови встановити візуальний контакт зі співрозмовником, який може перериватися для внесення необхідних позначок у блокнот. Не водіть очима по в кімнаті, не відволікайтеся на мобільний телефон, не перегортайте органайзер - давайте йому зрозуміти, що ви його уважно слухаєте, кивайте і односкладово коментуйте почуте, щоб розлогий коментар не повів його від основної теми.
5
Чи не закінчуйте фрази за опонента, навіть якщо ваш варіант вам здається самим логічним. Нехай навіть після невеликої заминки, співрозмовник це зробить сам. В цьому випадку ви будете впевнені, що він сказав саме те, що хотів.
6
Не починайте обдумувати свою відповідь до того, як співрозмовник закінчив свою промову, в цей момент ви можете через свою неуважність упустити щось важливе, що хотіли донести до вас.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=esOK9mTQFBY
Зверніть увагу
Для того що б навчитися добре слухати, потрібно поважати собеседніка.В першу чергу необхідно чуйно вловлювати зміст сказаного сабеседніком.Что людина чекає від розмови? Співчуття, состроданія, мудрого ради, підтримки, підбадьорення.
Корисна порада
Уміння слухати співрозмовника - це справжній талант, який є не у кожного з нас, але, на щастя, його можна розвинути в собі. Якщо ви хочете стати хорошим слухачем, а значить, хорошим співрозмовником, варто звернути увагу на свої звички вести розмову з іншими людьми.