Як розташувати колонки. відстань колонки від.

Можна купити дуже дорогу аудіо систему, але якщо помістити її в маленькій квадратній кімнаті, то вартість вже не матиме такого значення. Вибір правильного місця для акустичної системи дуже важливий фактор для отримання хорошого звуку в приміщенні.
Інструкція
1
У кімнаті з голими стінами буде відлуння, яке погіршує якість звуку. Книжкові полиці, драпірування, картини, підлогові покриття сприяють звуковому поглинанню. Добре, коли поруч з акустикою знаходиться килим. Килими не впливають на низькі частоти, але можуть приглушити середні. Також штори та килимові покриття зменшують ревібрацію в приміщенні, внаслідок цього зменшується передача звукової енергії стінам. Краще уникати відкритих вікон, голих підлоги і стін. Акустична система повинна бути в «мертвій» зоні, яка займає приблизно 1/3 частину кімнати.
2
Важливо звертати увагу на акустику в самій кімнаті. Простір позаду й з боків акустичної системи має бути симетрично. При розставленої несиметрично акустичної системі відображення від стіни у різних колонок буде різнитися, і частина стереосигнала буде пошкоджена. Важливо щоб відстань від колонок до місця, на якому передбачається їх прослуховувати, було однаковим. Може бути чутно відмінність в декількох сантиметрах.
3
Відстань від місця прослуховування повинно бути трохи більше, ніж відстань між колонками. Якщо місце слухача знаходиться прямо біля стіни, то потрібно кілька заглушити його за головою.
4
Близькість голови слухача до стіни має пару позитивний ефект. Поруч зі стінами найбільш високий звуковий тиск, при цьому швидкість звукових хвиль найнижча. В зоні з максимальним тиском краще сприймається глибокий бас. Не робіть місце слухача занадто близько від стіни, інакше не встигне оформитися звукова картинка.
5
Для визначення відстані між колонками поставте хорошу запис вокалу і розташуйте їх приблизно на 180-200 см один від одного. Колонки повинні бути спрямовані трохи позаду голови передбачуваного слухача. Послухайте, сфокусований Чи звук. Поставте колонки подалі см на 30. Знову прислухайтеся, поекспериментуйте.
Зараз, коли у продажу є всілякі акустичні системи, любитель музики може насолодитися прекрасним звучанням своєї улюбленої композиції. Принципово важливим моментом в цьому випадку стає правильне розміщення колонок в приміщенні, так як при невірної їх установці вся звукова картина може бути зіпсована, і це не залежить від вартості самої системи.
Інструкція
1
При покупці акустики потрібно з'ясувати, який її сигнал, наскільки він спрямований або розсіяний. Якщо акустика володіє спрямованим сигналом, то ви зможете домогтися прекрасного бажаного звуку тільки в одній точці приміщення - якщо будете перебувати в вершині уявного рівностороннього трикутника, в основі якого - колонки. Якщо ж у системи розсіяне напрямок звуку, то в будь-якій точці кімнати ви зможете цілком їм насолодитися.
2
Навіть якщо ви придбали найпростішу і універсальну акустичну систему, вам все одно доведеться поламати голову над тим, як розмістити її в своїй квартирі. Краще не ставити підлогові колонки впритул до стін. Так само не треба їх розміщувати в кутах кімнати, що звичайно перше приходить в голову непрофесіоналам. Особливо цього слід уникати, якщо колонки з фазоінвертором. Такі пристрої потрібно якраз прибирати від стіни і якнайдалі.
3
Невеликі колонки, які можна розміщувати на полицях, навпаки часто буває корисно розміщувати біля стін. При такій локації у них поглиблюється і посилюється звук басових частот.
4
Деякі вважають, що музичні колонки потрібно повертати в бік слухача, зміщуючи їх до центру уявної осі між ними. Часто це йде на користь звуку, але не завжди. Якщо акустична система має багаті і яскраві високі частоти, то краще рішення - поставити колонки паралельно один одному, а може, і зовсім розгорнути один від одного на десять - п'ятнадцять градусів.
5
Для того щоб знайти оптимальне місце для розміщення, доведеться тестувати різні положення. Іноді це займає багато часу. Наметове положення, при якому вам подобається звучання, позначте це місце як-небудь, крейдою, скотчем або покладеної річчю. Якщо не знайдеться місця кращого, то поверніться до знайденого варіанту.
6
Є різні розрахунки для розміщення колонок. Одна вельми проста. Припустимо, довжина вашої кімнати п'ять метрів. Потрібно 500 сантиметрів розділити на непарні числа - 3, 5, 7 і так далі. Вийдуть такі значення 1м66 см, 1м, 0.71 м і так далі. Це відстань, на яку вам потрібно відсунути центр колонок від стіни. Виберіть будь-яке з отриманих величин.