Як чистити акваріумний фільтр. Як чистити фільтр в акваріумі.

Акваріумний фільтр - це стандартне обладнання, найчастіше розташоване всередині акваріума, яке призначене для очищення води від залишків корму, відходів життєдіяльності мешканців акваріума та іншого органічного сміття. Як і будь-якому механізму, йому потрібен догляд, щоб він міг безперебійно функціонувати. Періодично потрібно чистити фільтр від накопичилася бруду, яка накопичується в наповнювачах (найчастіше вони представляють собою спеціальні губки).

Як чистити фільтр самостійно Зазвичай матеріалом для виготовлення аквариумного фільтра є водостійкий поролон. Чистити фільтр самостійно досить просто. Його необхідно відключити і витягти з води. Можна промити його звичайної губкою в теплій воді. Періодично (кожні два місяці) слід розбирати пристрій повністю. З фільтра необхідно вийняти ротор, а потім прибрати слиз і накопичену бруд. Також слід почистити сопло аквариумного фільтра. Для цього не потрібні якісь спеціальні пристосування, цілком підійде звичайна зубна щітка.

Найголовніше - очистка фільтруючих елементів

Особливу увагу слід приділяти очищенню фільтруючих елементів. Чим менше їх площа, тим швидше фільтр засмічується. Внутрішній фільтр в середньому необхідно чистити щотижня, а зовнішній - двічі на місяць. Ці показники визначаються індивідуально, залежно від усієї аквасистеми.

Як чистити фільтр біологічного типу

Пристрої з біологічним типом фільтрації очищають воду за допомогою бактерій, які живуть в фільтруючих елементах. Дуже важливо правильно чистити фільтр з таким принципом роботи. Чистка повинна проходити швидко, крім того, слід використовувати тільки воду, взяту з акваріума, щоб шкода, завдана колоніям бактерій, був мінімальним. Єдиним винятком може стати хвороба акваріумних риб: після лікування слід ретельно промити фільтр і наповнювачі, щоб позбутися від збудників хвороби і залишків лікарських препаратів. В даному випадку не варто жаліти бактерії.

Ще один нюанс

Якщо фільтр вимикали на довгий час (більше 2 годин), необхідно промити наповнювачі перед включенням. Справа в тому, що колонії бактерій, залишившись без кисню, перетворюються в органічну масу і починають розкладатися. Якщо не провести очищення фільтра, всі небезпечні сполуки потраплять у воду і можуть стати причиною загибелі мешканців акваріума.

Акваріумний фільтр представляє з себе насос, прокачує воду через спеціальний матеріал, на якому затримуються залишки корму, продукти життєдіяльності мешканців акваріума і інші забруднюючі речовини. Періодично сам фільтр необхідно чистити від накопичилася бруду.
Інструкція
1
Вимкніть фільтр і витягніть його з акваріума. Спочатку промийте його в теплій воді губкою. Розберіть фільтруючий пристрій. Вийміть ротор, зчистіть слиз і бруд, зубною щіткою почистіть сопло фільтра.
2
Фільтри поділяються за типами фільтрації: механічний, хімічний або біологічний. Якщо фільтруючий матеріал являє собою губку або синтетичні нитки і використовується для механічного уловлювання твердих частинок, промивайте його під теплою водою як мінімум раз на тиждень.
3
Регулярно оновлюйте матеріали для хімічної фільтрації, такі як торф або вугілля. Вапняковий щебінь промивайте водою, щоб очистити його від нагромадилося мулу, як тільки помітите уповільнення течії води через фільтр.
4
Заміняти матеріали для біологічної фільтрації якомога рідше. За одну очистку поміняйте тільки третю частину фільтруючого матеріалу, щоб максимально зберегти корисні бактерії. Такі фільтри обережно промивайте в відрі з теплою акваріумний водою, так як домішки у водопровідній воді вбивають всі бактерії. А фільтруючий шар донного фільтра по можливості краще не очищати взагалі. Якщо біологічний фільтр засмічується занадто часто, то видаляйте тверді частинки за допомогою додаткового механічного фільтра у вигляді губки або шовкової пряжі. У великому акваріумі слід встановити декілька біологічних фільтрів і промивати їх по черзі.
5
Особливу увагу приділяйте багатосекційні фільтру, який здійснює одночасно біологічну, механічну і хімічну очистку води. Наприклад, губку, що затримує тверді частинки, промивайте щотижня. Мішечок з торфом, який окисляє воду, необхідно міняти кожні 2-3 тижні. А гравій, що діє як біологічний фільтр, промивайте не частіше ніж раз на 2 місяці.