Як робити укол собаці. Як правильно зробити укол собаці.

  •  Собакам і кішкам призначають ін'єкції так само часто, як і людям. Власники тварин, які знають, як робити укол собаці правильно, розуміють, що це значно економить час та кошти, оскільки щодня возити тварина у ветеринарну клініку накладно і важко, особливо якщо собака велика. Якщо лікар призначив вашому вихованцеві ін'єкції, попросіть його показати, як це робиться, і бути присутнім при першому уколі, який ви зробите.
  •  Дуже важливо! Ліки для уколу набирається в одноразовий шприц. Деякі препарати необхідно попередньо розвести знеболюючим засобом, при цьому дотримуйтесь інструкцій і дотримуйтеся дозування. Дуже важливо випустити зі шприца все повітря, оскільки навіть один пухирець може спричинити за собою дуже серйозні наслідки!
  •  Як робити укол собаці внутрішньом'язово Внутрішньом'язовий укол зазвичай роблять в двоголову м'яз стегна. Перед тим, як робити укол собаці, правильно покласти тварину на бік, а цуценя або дрібну собаку можна підняти, щоб вона не спиралася на підлогу задніми лапами. Лапа, в яку ви будете робити ін'єкцію, повинна бути розслаблена.
  •  Розсуньте шерсть тварини і продезінфікуйте місце уколу. Тепер потрібно зробити прокол. Голка повинна входити приблизно на дві третини довжини, перпендикулярно шкірної поверхні. Не лякайтеся, якщо введете голку надто глибоко або навіть торкнетеся кістки - нічого страшного не трапиться, просто відтягніть її назад. Якщо в шприці є кров, значить, ви потрапили в кровоносну судину, укол в іншому місці. Якщо ж крові немає, починайте повільно вводити ліки.
  •  Як робити укол собаці підшкірно Найчастіше собакам роблять підшкірну ін'єкцію в область лопаток, але не дуже близько до шиї. Вам потрібно розсунути шерсть і продезінфікувати місце ін'єкції. Потім необхідно зібрати шкіру в складку і в її підставу швидко ввести голку. Шкіру після уколу можна трохи помасажувати. Врахуйте, що ліки буде всмоктуватися швидше, якщо попередньо підігріти його до 38,5 градусів - саме така у собаки температура тіла.
  •  Зверніть увагу! Якщо під час ін'єкції був пошкоджений кровоносну судину, можливо невелике кровотеча. Не бійтеся, досить прикласти до цього місця тампон з перекисом водню. Якщо собака під час уколу смикнеться, голка може зламатися. Якщо видно її кінець, негайно витягніть його! В іншому випадку швидко везіть тварина в клініку, доведеться витягати голку оперативним шляхом. Результатом поганий дезінфекції може стати нагноєння, яке можна помітити по почервоніння та ущільнення шкіри в місці уколу. Необхідно терміново показати тварину ветеринару.