Як утилізувати градусник. утилізація термометрів.

Ртутний термометр, або як називають його в просторіччі, градусник , є в аптечці кожної родини. На відміну від електронних термометрів його показання завжди точні, йому не потрібні батарейки, і при правильному поводженні такий градусник прослужить 20-30 і більшу кількість років. Але ніщо не вічне, і рано чи пізно перед господарем постає питання утилізації старого термометра.
Інструкція
1
Як і видно з назви, до складу такого термометра входить ртуть. В одному градусник е міститься до 2 грамів важкого металу. Ртуть укладена в прозору скляну трубку, яку дуже легко розбити. Витекла ртуть сама по собі безпечна, небезпечні її пари, вдихаючи які, людина може отримати важке отруєння з далекосяжними наслідками для здоров'я. Відслужив своє градусник не можна викидати у відро для сміття або закопувати в землю, його потрібно піддати спеціальній утилізації.
2
Якщо градусник зовні цілий, але відслужив свій вік, його зобов'язані прийняти до утилізації організації та аптеки, в яких повинні бути в наявність спеціальні контейнери. Але так красиво звучить все тільки в теорії. В житті ж вам доведеться довго шукати такий контейнер, деякі приватні фірми беруть старі градусник і по 10-30 рублів за штуку, і якщо вам пощастило обзавестися контактами цієї фірми, ні в якому разі не втрачайте їх. Вам вони ще знадобляться при утилізації енергозберігаючих ртутних ламп. Але якщо всі ваші пошуки залишилися безуспішними, візьміть справу в свої руки. Знайдіть порожню пляшку з щільно загвинчується. Наповніть пляшку міцним розчином перманганату калію (марганцівки), опустіть в розчин градусник і щільно закрийте пляшку. Таку пляшку можна залишити в затишному місці до кращих часів, або, якщо ситуація зовсім безнадійна, закопати подалі від людей і тварин.
3
Але якщо градусник розбився, і ртуть з нього витікає, необхідна термінова демеркуризацію приміщення. Зателефонуйте в місцеву службу МНС і обрисуйте їм ситуацію. У більшості випадків рятувальники виїжджають на подібні виклики і проводять грамотну обробку. Якщо ж ви залишилися з проблемою один на один, не піддавайтеся паніці. Просто дійте последовательно.- Відкрийте вікно або форточку- Одягніть рукавички і підберіть осколки градусник а. За допомогою гумової груші або серветок, змочених маслом, зберіть видимі краплі ртуті.- Ртуть і скляні осколки помістіть в банку з водою, щільно закрийте кришкой- Місце розливу ртуті обробіть сильним розчином хлорки або марганцівки. В крайньому випадку, підійде концентрований мильно-содовий раствор.- Ретельно провітріть приміщення.
4
Банку спробуйте здати в пункт утилізації, до цього намагайтеся не піддавати її нагрівання. Чи не підмітайте місце аварії віником, так ви тільки розіб'єте дрібні кульки в ртутний пил. Не намагайтеся пилососити це місце. Ви тільки полегшите процес випаровування ртуті, а сам пилосос доведеться викинути. Останнім часом ртутні градусник і заміщуються зовні дуже схожими на них спиртовими термометрами. Спирт не так небезпечний для людини як ртуть, розгляньте такий термометр, як альтернативу, при купівлі нового градусник а.