Як встановити кріплення на лижі.

Лижні кріплення діляться на три типи: вони можуть бути м'якими, жорсткими і напівжорсткими. Перший тип сьогодні майже не застосовується, так як м'які кріплення не дозволяють управляти лижами точно і швидко.

Напівжорсткі лижні кріплення - це металеві скоби, які кріпляться до лиж, і ремені з пряжками, призначені для того, щоб утримувати взуття в скобі. Цей вид кріплень є досить поширеним, оскільки вони надійні і підходять для будь-якого взуття, то є спеціальні черевики не потрібні. Напівтверді кріплення менш міцні і зручні, ніж жорсткі, до того ж вони тяжелее.Жесткіе кріплення призначені для спеціальних лижних черевиків, але при підгонці можуть бути придатні для різного взуття. Розташування шипів і розміри - стандартні.

Як правильно встановити кріплення на лижі

Щоб встановити кріплення на лижі самостійно, перш за все, потрібно визначити центр ваги лижі. Для цього необхідно перевернути її, покласти серединою на гостре ребро ножа або лінійки і переміщати предмет уздовж лижі, поки вона не прийме положення рівноваги (лижа повинна встати горизонтально). Позначте знайдену лінію на зовнішній стороні. Після того, як центр ваги визначений, приступаємо до наступного етапу установки. Зазвичай в комплекті з кріпленням мається шаблон, за допомогою якого можна намітити положення кожного отвори для шурупів, щоб встановити кріплення на лижі правильно. Тут вам і стане в нагоді відзначена раніше лінія центру ваги: по ній визначають вірне розташування шаблону на лижі. Намітивши місце розташування шурупів, просвердлите отвори, глибина яких буде трохи менше довжини шурупів. В них потрібно налити невелику кількість епоксидної смоли (іноді в комплект поставки входить спеціальний клей). Тепер можете прикручувати кріплення.

Перевіряємо

Завжди необхідно перевірити - чи правильно встановлені кріплення. Для цього візьміться за черевик і підніміть його і прикріплену лижу. Якщо ви все зробили вірно, її передня частина буде переважувати, а вантажна площадка при цьому пригорнеться до підошви черевика.

При покупці нових лиж доводиться стикатися з установкою кріплень на них. В магазинах, звичайно, пропонують встановити кріплення на куплені лижі, але це пов'язано з додатковими витратами. Поставити кріплення самому - не така вже складна задача, головне - ретельно розрахувати всі параметри і детально слідувати інструкції, прикладеної до купленим кріплення м.
Вам знадобиться
  • - шаблон для розмітки отворів;
  • - лінійка;
  • - маркер;
  • - дриль зі свердлом;
  • - клей ;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Ознайомтеся з інструкцією, яка додається до купленим кріплення м. Керуйтеся нею при виконанні подальшої роботи. Знайдіть центр ваги лижі, поклавши її на спинку стільця або будь-який інший досить тонкий предмет ковзної поверхнею вгору.
2
Розташуйте лижу на спинці стільця так, щоб вона без вашої підтримки трималася горизонтально. Місце дотику лижі і спинки стільця і буде центром тяжіння. Проведіть маркером поперечну лінію на зовнішній стороні лижі. При наявності в комплекті з кріплення ми спеціального шаблону для просвердлювання отворів, сумістите шаблон з центром тяжкості лиж і намітьте місце для кріплення.
3
Якщо шаблону немає, звіртеся з інструкцією до кріплення м і зробіть відступ від центру ваги лижі на довжину, зазначену в інструкції. На лижах, призначених виключно для ковзанярського ходу , кріплення зміщуються трохи назад відносно центра ваги. Стандартна довжина становить від 9 до 13 сантиметрів.
4
Просвердлите отвори на глибину трохи менше довжини саморізів, на які будуть встановлені кріплення (саморізи зазвичай додаються в комплекті). В отвори залийте трохи клею, він теж додається в наборі з кріплення ми. Якщо такого клею у вас немає, використовуйте епоксидну смолу або клей ПВА. Прикладіть кріплення до лижі й закрутіть саморізи.
5
Якщо у вашій моделі лижних кріплень подпятник розташовується окремо, розмітьте його положення залежно від розміру черевика. Прикрутите п'ятку саморезом або приклейте спеціальним клеєм залежно від рекомендацій в інструкції. Після установки кріплень залиште лижі при кімнатній температурі на добу, щоб клей, що утримує саморізи, остаточно висох. Після цього на лижах можна кататися.
Зверніть увагу
Перед установкою кріплень обов'язково почистіть лижі від пилу. Часом кріплення ставляться на вкриту пилом або навіть пакувальним целофаном поверхню, через що потім виникає безліч проблем аж до випадання кріплень під час лижної прогулянки.