Як знизити напругу.

Для того щоб правильно організувати роботу на підприємстві і підвищити продуктивність праці та віддачу його співробітників, необхідно не тільки використовувати новітні технології, але враховувати і психологічні чинники. Від стосунків у колективі залежить дуже багато, тому часто організації залучають до роботи професійних психологів, які проводять спеціальні тренінги та розповідають, в тому числі, і як знизити напруга , і уникнути конфліктів, що виникають між партнерами по роботі.
Інструкція
1
Для того щоб співпраця при виконанні загальної роботи або разового завдання було повноцінним, необхідно демонструвати партнеру вашу спільність. Це не важко, адже перед вами поставлена єдина задача, ваші цілі та інтереси однакові. Знайдіть і озвучте ті особистісні якості, якими ви обидва володієте, при цьому якості повинні звучати втішно. Наприклад, уміння пристосовуватися слід назвати артистизмом, боязкість - небажанням випинати свої достоїнства і пр.
2
Подчеркивайте в розмові з партнером, що вам приємно співпрацю з ним, його думка важлива для вас, що його вклад в роботу важливий і суттєвий. Довідайтеся й запам'ятовуйте все, що він робить, щоб підкріплювати свої слова прикладами з вашої реальної практики.
3
Не приховуйте свого ставлення до подій, висловлюйте свої емоції з приводу його дій, давайте оцінку тим почуттям, які можуть виникнути у партнера. Свої висловлювання ви можете починати з фраз: «Я засмучений, що ...», «Мені не дуже подобається ...» і т.п. Його стан теж можна коментувати, але побічно, наприклад: «Я згоден, що це може не сподобатися ...», «Так, звичайно це може бути неприємно ...».
4
Умійте слухати партнера і проявляти інтерес до його справ, дотримуйтеся поважної манери в спілкуванні. Частіше користуйтеся фразами «Буду вдячний ...», «Якщо вам не важко ...», «Мені цікаво, що ви скажете ...». Побудовані таким чином фрази знімають напруга і не здатні сформувати у вашого партнера ніякого внутрішнього опору.
5
Якщо все-таки розбіжності трапляються, а це теж неминуче, запропонуйте опонентові встати на ваше місце і розповісти, як би вчинив в цьому випадку він сам. Таку пропозицію зніме критичний настрій і перемкне співрозмовника на осмислення причин ваших дій.
6
Чи не демонструйте своєї переваги і своїх заслуг, що не приписуйте успіхи в роботі собі і не перекладайте відповідальність за невдачі на партнера. Не виносьте конфліктні ситуації на обговорення інших, сторонніх членів колективу, які не володіють інформацією про реальний стан справ. Намагайтеся підтримувати у відносинах довіру і, незалежно від існуючих протиріч і результату їх дозволу, не руйнуйте їх.