Як зробити шапку.

Шапка-вушанка незамінна в холодні зимові дні. Таку шапку з задоволенням носять дорослі і діти. Вона оберігає від вітру і холоду, а в разі потреби її можна зробити непромокаючої.
Вам знадобиться
  • 25 кв. см хутра
  • Смужка бавовняної тканини на добірку.
  • Бортовка
  • Шматок ватина на підкладку
  • Підкладкова тканина 30 см
  • Дерев'яна болванка, відповідна розміром голови + 3 см
  • Дерев'яна болванка, за розміром рівна шапці плюс 1 см
  • Картон або щільний папір
  • Голки №10
  • Нитки №30
Інструкція
1
Виміряйте обхват голови. Прикиньте висоту козирка, октилу і довжину ушей.Вам потрібно викроїти 2 деталі ковпака, 2 деталі козирка, 4 навушника і 2 напотиличника.
2
Зробіть дерев'яні болванки. Вона робиться з листяних дерев у формі циліндра.
3
Зробіть викрійку окола. Для цього накресліть лінію, рівну довжині окружності голови. Відкладіть ширину навушника, ширину козирка, знову ширину навушника і ширину напотиличника. Знайдіть середину навушника і проведіть перпендикуляр, відклавши на ньому довжину навушника. Намалюйте нижню лінію навушника. Назатильник і козирок є прямокутники. На козирку скруглите угли.Колпак почніть кроїть з прямої лінії, рівної півкола голови. Знайдіть середину і відкладіть вниз 2-3 см. З'єднайте отриману точку з кутами плавною лінією. Відкладіть від середини первісної лінією полуобхват голови вгору і проведіть через цю точку півколо. З боків первинної лінії проведіть дві лінії під кутом приблизно в 75 ° до перетину з лінією верху. Проведіть криву, паралельну нижній плавної лінії. Від її країв по верхньому зрізу розмітьте виточки глибиною 5 см.
4
Якщо ви шиєте шапку з шкурок, підберіть їх за кольором і визначте, з яких частин шкурки, які деталі кроятся. При шиття вушанки з окремих шматочків спочатку зробіть з окремих фрагментів цілісне полотна, за розміром трохи більше потрібної деталі.
5
Злегка зволожите шкурки і дайте їм полежати 10-15 хвилин. Розправте їх, розкладіть на столі хутром догори. Напрямок вовни повинно бути від себе. Обробіть шкурки. Проведіть тупим боком ножа по лінії хребта. Натиск повинен бути достатньо сильним, щоб на шкірі з'явилася світла смуга. Козирок викроїте з кращого ділянки кращої шкурки. З одного боку залиште припуск 1 см.
6
Колпак розкроїте з другого по якості шматка хутра. З найменш якісного хутра кроїться подліцевой окол. Зшивати починайте з лицьових деталей. Зшийте козирок і навушники. Зшивайте, починаючи від нижнього зрізу на висоту 2 -2,2 см. До бічних сторонах навушників пришийте назатильнік.Точно в такому ж порядку скріпіть деталі подліцевой частини вушанки. Висота, на яку зшиваються навушник і козирок, не повинна перевищувати 1,5 -1,8 см. З'єднайте по верхньому зрізу деталі ковпака.
7
З бавовняної тканини викроїте добірку. Вона являє собою стрічку, довжина якої на 4 см більше розміру шапки, а ширина - 2, 5 см. Присуши добірку до нижнього зрізу лицьового окола.Прісборьте верхній окол на заокругленні козирка і навушників. Зшийте по верхньому зрізу обидва окола. Ушийте в шов з'єднання навушників тасьми завдовжки 7 см.Ушейте виточки ковпака. Зшийте ковпак по бічних швах. Зшийте нижній зріз ковпака з нижнім зрізом подліцевого окола. До вийшла шву пришийте стрічку з бортовки. Вона за розміром точно така ж, як і бавовняна стрічка, яку ви пришивали до нижнього зрізу лицьового окола.
8
З ватина викроїте підкладку по викрійці подліцевого окола. Пришити її до шву між нижнім зрізом ковпака і нижнім зрізом подліцевого окола.Смочіте лицьовій окол і ковпак. Дайте деталям полежати 15 хвилин. Виверніть на лицьову сторону і розправте.
9
Виверніть ковпак хутром вниз. Вкладіть всередину нього окол. Накладіть на шов, яким ковпак з'єднаний з подліцевим околом, шов лицьового окола і добірки. При цьому випустіть хутряної кант шириною 0,5 см на виворітну сторону. Пришийте добірку до ковпака. Це робиться сметочнимі швом.Виверніте шапку на лицьову сторону. Прикріпіть на час козирок до навушників. Деталі пробивайте наскрізь.
10
Візьміть болванку більшого діаметра. Надіньте на неї шапку хутром назовні. Виверніть нижній борт. Розправте деталі. Залиште шапку на болванці не менше, ніж на 12 годин. Вона повинна як слід висохнути.
11
Поки шапка сохне, зробіть прокладку. Прокладка складається з денця і дольника, Дольник на 1 см довшою розміру шапки. Його ширина відповідає висоті ковпака за вирахуванням радіуса денця. Вистьобаний деталі на машинці. Стачайте деталі.
12
Зніміть шапку з болванки. Вставте всередину тулію виворітного стороною всередину. Підігніть нижній край так, щоб він відповідав нижньому борту хутряної частини шапки. Пришийте тулію потайним швом. Зволожите прокладку. Надіньте шапку на другу болванку і дайте просохнути.
Зверніть увагу
Особові деталі кроіте з більш якісного меха.Шкуркі підберіть за кольором і якості хутра, При розкрої розташуйте деталі так, щоб напрямок хутра на обох близько було або зустрічним, або спереду назад. Точно так же розташуйте на шкурі і викрійку колпака.Прі шиття з великих шкур окол можна кроїти однією деталлю. При розкрої козирка лінія хребта повинна проходити по його середині. Точно також кроятся навушники і назатильник. Різати між потрібно рівно, без зигзагів. Деталі зшивають кушнірські швом.
Корисна порада
Нитки складають не менше, ніж в 3 додавання. Шов лицьового козирка і навушників не треба робити довше. Навушники повинні вільно опускатися. Середини лицьового і подліцевого обколов повинні збігатися, інакше шапку перекосить. Тому перед тим, як почати зшивати, краще їх скріпити. Середина ковпака повинна збігатися з серединами обколов і козирка. Ватин можна замінити нетканими матеріалами - наприклад, лляної ватою. При змочуванні лицьового окола і ковпака стежте, щоб вода не потрапила на підкладку. Змочувати хутро найкраще щіткою. При скріпленні підбірки і ковпака сметочнимі швом через кожні 2 стібка робіть зворотний хід.