Як зробити курник. де продають готові курники.

Кури невибагливі в розведенні, а користь приносять дуже велику. Головне, створити їм відповідні умови, побудувати хороший курник . Зробити це цілком реально своїми руками за короткий час без особливих матеріальних витрат.
Інструкція
1
Ідеальним матеріалом для курник а стануть дерев'яні дошки. Використання інших матеріалів теж можливо, але потрібно пам'ятати, що, приміром, в бетонному курник е кури можуть почати хворіти, ніж доставлять недосвідченому заводчику чимало проблем. Визначтеся для початку з розмірами майбутньої будови. Пам'ятайте, що на одному квадратному метрі може розміститися не більше 4 курок, сильна скупченість неодмінно позначиться на продуктивності курей і на їхнє здоров'я. Виберіть місце для пташника. Якщо на вашій ділянці є височина або гірка, краще місця і не придумати. Під час дощу курник НЕ заливатиме вода, він буде швидко і легко просихати.
2
Залийте фундамент для майбутнього пташника, покладіть на нього підлогу, встановіть остов будівлі, наростите на нього стіни. Пам'ятайте, кури дуже люблять світло, тому зробіть великі вікна, звернені краще на схід чи південь. Ретельно закрийте усі щілини щоб уникнути можливого протягу. Дах можна робити як пологою, так і похилим. Головне, щоб вона не пропускала всередину дощ і вологу. Основа курник а готова, пора приступати до його внутрішньому оздобленню.
3
Курям ніяк не обійтися без сідал. Довжина і кількість сідало залежатиме від числа птиці, для однієї курки потрібно відстань щонайменше 60 см. Ну і оскільки розводити курей ви хочете заради яєць, потрібно забезпечити куточок, де їм буде приємно нестися. Розраховуйте кількість гнізд так, щоб на десяток курей доводилося 3-4 гнізда. Наповніть гнізда тирсою або соломою
4
Кури дуже люблять порпатися в землі, тому Обгородіть їм простір для вигулу. Якщо ж такої можливості немає, то виділіть в курник е ділянку, засипте його сумішшю камінчиків, піску і землі. Їду для птахів краще сипати не під ноги, а в спеціальні лотки, це значно спростить процес прибирання в курник е. Як поїлки можна пристосувати велику пластикову пляшку з водою, перевернуту горлечком в неглибоке блюдо.
5
Якщо ви збираєтеся експлуатувати курник і взимку, то потрібно відразу подбати про утеплення стін і підведенні до пташника електричного освітлення. На квадратний метр площі курник а буде достатньо освітлення в 5 ватт. Якщо ваш курник буде теплим і світлим, то кури в ньому не перестануть нестися і взимку.