Як розважити дитину в день народження. Як провети день народження дитини.

І ось прийшов день , якого дитина так чекав. Якщо ви вирішили відзначити його будинку, тоді приготуйтеся до того, що вам доведеться побути фокусником, чарівником, актором і взагалі ким завгодно. Адже цей день повинен запам'ятатися і вашій дитині, і його маленьким гостям. А діти не можуть весь час сидіти за столом, як дорослі. Їм буде нудно, виникнуть конфлікти, і чудове свято виявиться зіпсованим. Для того щоб цього не сталося, необхідно як слід підготуватися.
Вам знадобиться
  • Набір для фокусника
  • Ляльки для лялькового театру або маски для інсценування
  • Різні дрібниці для призів і подарунків
  • Атрибути для рухливих ігор
  • Трохи піротехніки або повітряна куля
Інструкція
1
Обговоріть з дитиною, як ви будете зустрічати гостей і що для цього потрібно. Звичайно, про святковий стіл ви вже подбали. Але потрібно зробити так, щоб ніхто не пішов від вас скривдженим. Маленькі діти не завжди розуміють, чому дарують подарунок імениннику, а їм не дістається нічого. Тому ніяких «нічого» не повинно бути. Приготуйте щось, що ви подаруєте гостям. Це можуть бути повітряні кульки, забавні листівки, паперові цвети.Как вручити дитині свій подарунок - ви вже, звичайно, вирішили. Решта гостей вручають подарунки або при вході, або за столом. Визначте місце, куди ви будете складати подарунки. Поясніть дитині, що подарунки треба розгорнути і розглянути. Разом з дитиною підготуйте кілька ігор, зробіть до них атрибути. Намагайтеся вибрати такі ігри, які подобаються і вашій дитині, і його гостям. Але вам потрібно припасти і кілька сюрпризних моментів.
2
Дитяче свято ні схожий на доросле застілля. Почати його краще з чогось несподіваного навіть для іменинника. Підготуйте, наприклад, ляльковий спектакль. Це може бути недовга казка, нова або навіть знайома. Для цього, звичайно, необхідно до початку свята підготувати «глядацький зал», відповідним чином розставивши стільці і ширму. Вистава не повинен бути дуже довгим.
3
Після «вступної частини» посадите дітей за стіл. Святковий стіл зазвичай займає увагу дітей цілком, тому навряд чи знадобиться чомусь їх розважати. Подбайте про оформлення, щоб сервіровка відповідала віку і події. Композиції з кульок і особливим чином складені серветки дуже прикрасять стіл.
4
Після обіду організуйте ігри та розваги, і ось тут-то ваша фантазія не повинна знати упину. В рухливі ігри відразу після їди грати не варто. Найкраще на цей час перетворитися на фокусника. Підготувати декілька нескладних фокусів може кожен батько. У продажу зустрічаються навіть спеціальні набори для фокусників, і фокуси можна підготувати найрізноманітніші. Їх не обов'язково повинно бути багато, достатньо 3-4 хороших фокусів, адже ви будете показувати їх кілька разів і навіть запропонуйте гостям спробувати.
5
Організуйте рухливі ігри. Якщо ви проводите їх в кімнаті, вибирайте ігри малої рухливості. Підберіть пару хороводних ігор. Дуже приємний імениннику традиційний «Коровай». Можна використовувати ігри з м'ячем, на кшталт «С'едобное- неїстівне», «Літає - не літає». Подобаються дітям та ігри на розвиток фантазії - «Зроби красиву фігуру» або «Море хвилюється». Головне, щоб правила гри не викликали труднощів ні у іменинника, ні у його маленьких гостей. Закінчити рухливі ігри найкраще ще однієї хороводної або просто малорухомої ігрой.После ігрової програми іменинник знову запрошує всіх за стіл, де вже накритий чай з солодощами. Іменинник вносить торт. На торті можуть бути свічки за кількістю років дитини. За традицією іменинник їх задуває.
6
Дитяче свято можна закінчити невеликим феєрверком або запуском повітряної кулі. Звичайно, робити це слід на вулиці перед тим, як гості розійдуться.
Зверніть увагу
Коли зібралися ще не всі діти, необхідно дати їм трохи пограти самим. Можна в цей момент обіграти деякі подаркі.Поговоріте з дитиною, як він зустрічатиме гостей, оскільки господар в цей день - саме він. Він повинен організовувати торжество, а не бути постійно пасивним центром уваги, інакше свято закінчиться істерикою. Організовує гри дитина, а ви приходите на допомогу, якщо він у чомусь утруднюється або розгубився. Пам'ятайте, що після конкурсів необхідно роздавати призи. Діти цього чекають. Підготуйте заздалегідь різні дрібниці на зразок олівців, блокнотик, гумок.
Корисна порада
Замість лялькового спектаклю можна влаштувати інсценування казки. Для цього буде потрібно підготувати маски та інші деталі костюмів. Дитина старшого дошкільного віку і молодший школяр може і самі виступити в ролі ілюзіоніста. Якщо погода тепла або ви справляєте день народження на дачі, рухливі ігри краще проводити на вулиці. Якщо все відбувається в міській квартирі - постарайтеся, щоб святковий обід та рухливі ігри проходили в різних кімнатах. На дачі або у дворі можна організувати і різні естафети. Для цього потрібно розділити дітей на команди і запропонувати їм, наприклад, пронести кульку в ложці на задану відстань і повернутися назад. Можна використовувати і найпростіші естафети - обвести м'яч навколо кеглі, прокотити обруч. Головне - вибирати такі ігри, щоб ошатні діти не бруднилися. Замість фокусів можна провести конкурсну програму. Для цього теж потрібна підготовка, хоча й не така ґрунтовна. Можна намалювати із заплющеними очима задану картинку. Можна запропонувати дітям скласти картинку з розрізних елементів. Для дітей старшого дошкільного віку можна організувати і словесні або математичні конкурси - хто швидше знайде такий же трикутник, хто більше згадає назв квітів і так далі.